Nejen nové modely, ale také kvalita

18. srpna 2003, 00:00 - Zdeněk Kubín
18. srpna 2003, 00:00

Veletrhy Styl a KABO jsou jediné, které na brněnském Výstavišti dvakrát do roka nabízejí nejen přehlídku módy, kvalitních oděvů, textilu, obuvi, ale také možnost setkání lidí z oboru.

Pořadatelé slibují: Nebude den bez módní přehlídky

Veletrhy Styl a KABO jsou jediné, které na brněnském Výstavišti dvakrát do roka nabízejí nejen přehlídku módy, kvalitních oděvů, textilu, obuvi, ale také možnost setkání lidí z oboru.

Obchodníkům představují nový sortiment, který mohou nabízet ve svých prodejnách. A návštěvníkům z řad široké veřejnosti poskytují třeba „jen“ inspiraci co na sebe a co by jim slušelo. Za deset let konání těchto mezinárodních veletrhů se podařilo vybudovat z nich největší veletrhy módy v České republice, s významem pro celý region střední a východní Evropy.

Zájem zahraničí

Dokladem toho je pravidelná účast téměř 900 firem, které prezentují kolekce prakticky z celého světa. Návštěvníci - hlavně odborníci - přijíždějí ze 30 zemí. Pořadatelé očekávají, že obdobný zájem bude i na letošním letním veletrhu, který začíná tento týden v úterý. Vysoký počet zahraničních firem i zahraničních návštěvníků naznačuje, že jsou pro ně tyto veletrhy jedinečným místem vstupu na český trh a trhy okolních zemí. Mezi pravidelné účastníky na veletrzích Styl a KABO patří výrobci i módní návrháři ze zemí Evropské unie. V současnosti lze ale očekávat, že ještě dále poroste zájem těch zahraničních firem, jejichž mateřské země v EU nejsou a ani jimi nebudou po rozšíření „patnáctky“ na „pětadvacítku“ v květnu příštího roku. Svůj podíl na tom má zřejmě nejen to, že Česká republika se stane členem Unie, ale asi také očekávané zrušení některých obchodních bariér, které by v relativně krátké době měly padnout a tím umožní lepší pronikání levných textilů z Asie na evropský trh.

Výběr pro obchod i inspiraci

Tak jako každý rok i letos bude na veletrzích Styl a KABO řada doprovodných akcí. Nebude snad dne, aby se v Brně v době konání veletrhů nekonala nějaká módní přehlídka. Část doprovodných akcí je zaměřena na mladé tvůrce oborů na těchto veletrzích zastoupených. Ať již je to třeba přehlídka tvorby studentů odborných škol či doprovodná expozice Mladý módní návrhář obuvi. Snad žádný odborný veletrh se neobejde bez doprovodných akcí vzdělávacího charakteru. České firmy v současné době bude asi zajímat především seminář nanejvýš aktuální: „Česká firma v EU - hrozba či šance, zisk či ztráta,“ který 20. srpna pořádá Svaz obchodu.

Důraz na kvalitu

Gestorem veletrhu Styl je Asociace textilního oděvního-kožedělného průmyslu (AT OK), veletrhu KABO pak Česká obuvnická asociace (ČOA). Ty také budou v Brně zastoupeny svým stánkem. Stánek ATOK se na letošní srpnový ročník veletrhů chystá se speciální akcí, která má podpořit program Česká kvalita. Právě na kvalitu jako jeden z hlavních konkurenčních předpokladů klade ATOK ve své činnosti důraz. Proto je také aktivní v propagaci programu Česká kvalita, který má zavést jednotný systém důvěryhodnosti značek kvality, podpořit domácí výrobce, kteří dbají na kvalitu své produkce, zlepšit image českých firem, zvláště v zahraničí a zlepšit informovanost spotřebitelů o nabídce kvalitních výrobků a služeb. Textil v tomto projektu reprezentuje značka „QZ - Zaručená kvalita“, v obuvnickém sektoru je to pak „žirafa“. Letošní veletržní stánek ATOK bude upraven tak, že se propojí se stánkem Svazu obchodu a cestovního ruchu. V tomto prostoru bude vystupovat taneční skupina, která bude propagovat značky kvality a výrobky. Podpořit projekt kvality samozřejmě nemá jen tato akce, ale i činnost pracovníků na stánku ATOK - třeba i tím, že zde budou přístupné veškeré informace týkající se této značky kvality a možností jak ji získat, event. podmínek, které výrobky s touto značkou musely splnit.

„Mrzí mě, že sem některé firmy nejezdí, protože veletrh je hrozně důležitý pro to, abychom se potkali jako lidé z jedné branže, abychom si vážili jeden druhého a nedívali se na ostatní jen jako na konkurenci. V Brně si vyměňujeme názory, kontaktujeme se s návrháři, a to všechno je velmi potřeba.“

Anna Motlíková, ředitelka Steilmann Praha na únorovém veletrhu Styl a KABO

Fakta o veletrzích

Ročník: 22.

Termín: 19.-21. 8. 2003

Místo: Výstaviště Brno

Pořadatel: Veletrhy Brno, a. s.

Gestoři: Asociace textilního, oděvního a kožedělného průmyslu (Styl), Česká obuvnická asociace (KABO)

Otevírací doba: 9.00-18.00 hod.

Ceny vstupenek: 220 Kč (19.-20. 8. - odborné dny), 50 Kč zlevněné (školy), 100 Kč (21. 8. - veřejnost) Nomenklatura Styl: dámská a pánská konfekce, kůže a kožešiny, dětské oblečení, mladá móda, sportovní oblečení, módní doplňky, textilní materiály, metráž, galanterie, vybavení výloh, prodejen a skladů.

Nomenklatura KABO: obuv, kožená galanterie a sedlářské výrobky, doplňkový sortiment, zařízení pro obuvnickou a kožedělnou výrobu, vybavení obchodů, literatura, služby, instituce.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
Auta
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale…
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Nejlepší ojetá auta do 100 000 Kč, která jsou levná na provoz
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik jsou dnes dostupnější
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Technologie
Xeony generace Ice Lake mají 38 jader a HBM2. Xeony Phi nahradí 44jádrová verze ISX-H
Na Chromeboocích poběží MS Office i World of Warcraft, ale…
8 smartphonů do 10 000 Kč: kompakt, phablet, odolňák i vlajková loď [Vánoce 2017]
Robot Atlas je zase mrštnější. Podívejte, jak udělá salto (video)
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít