Neformální kontakty pomáhají podnikání

24. ledna 2005, 00:00 - JIŘÍ PINKA
24. ledna 2005, 00:00

PREZIDENTKA ASOCIACE PODNIKATELEK A MANAŽEREK ČR ZDENKA HOLCMANOVÁ: Asociace podnikatelek a manažerek České republiky se nechává slyšet: Navazujeme vzájemné neformální vztahy, rozvíjíme podnikání a pomáháme se samostatným startem dalším ženám.

PREZIDENTKA ASOCIACE PODNIKATELEK A MANAŽEREK ČR ZDENKA HOLCMANOVÁ: Asociace podnikatelek a manažerek České republiky se nechává slyšet: Navazujeme vzájemné neformální vztahy, rozvíjíme podnikání a pomáháme se samostatným startem dalším ženám. * Vaše členky pocházejí z různých oborů podnikání, co je drží pohromadě? Nejdůležitější je vzájemná komunikace. Naváží mezi sebou neformální kontakty, což jim pomáhá, když podnikají nebo vedou jako manažerky i některé podniky či jejich oddělení. Dáváme také důraz na vzdělávací činnost a na poskytování informací, které jsou pro podnikání potřeba. Ty jsou využitelné téměř v každém oboru. * Je u vás více podnikatelek, nebo manažerek?

Řekla bych, že podnikatelek je u nás více. Přicházejí ale i ženy, které nejsou podnikatelkami ani manažerkami. O asociaci třeba jen slyšely a do podnikání by se chtěly pustit nebo o něm něco vědět. My kvůli tomu pořádáme různé akce a především máme poradenský kabinet. Ten je nyní bezplatný, ale hledáme nové zdroje. Jaké informace kabinet poskytuje?

Veškeré týkající podnikání. Zde mají možnost podnikatelky a manažerky konzultovat problémy s daňovými poradkyněmi, auditory, eventuálně právničkou.

* Jak vysoký členský poplatek se platí? Loni byl dva tisíce korun na členku. Počet členek je rok od roku jiný. Máme asi tři sta adres, některé ženy třeba nezaplatí členský příspěvek, takže je nepočítáme mezi řádné členky, ale pouze jako sympatizující. * Tvrdíte, že mezi sebou uvítáte i mužské partnery. Jsou u vás nějací muži? Mužské členy nemáme, ale na naše akce muži nezřídka chodí. Jsou také samozřejmě našimi partnery v podnikání a řízení podniků. My jsme sice ženská organizace, ale nebojujeme za to, aby ženy byly ve své činnosti osamocené. * Co podle vás nejvíce brzdí podnikání? Často neuspořádaná legislativa, kontroverzní návrhy zákonů a nárůst úředníků státní správy. Čím více úředníků, tím více musíme vyplňovat hlášení, aby měli s čím pracovat. * Působíte celorepublikově? Fungujeme celostátně a zase rok od roku jinak, protože se snažíme zakládat kluby. Ty existují v různých městech a vždycky záleží na tom, jestli se v dotyčném místě najde organizátorka, která se ujme vedení klubu. Základní myšlenkou je, aby se podnikatelky, případně manažerky, seznámily a získaly kontakty. * Jaké další výhody nabízíte? Udržujeme čilé zahraniční styky, jsme členy celosvětové mezinárodní organizace Business and Profesional Women of Europe (BPWE), která existuje od roku 1930. Přes jiné podobné organizace podnikatelek v různých státech, případně některá zastupitelství v Praze, nabízíme též různé stáže v zahraničí či další příležitosti. Jezdíme na pozvání na konference do zahraničí a partnerské organizace zase k nám. Takže u nás je možné získat i zahraniční kontakty neformálně. * V jaké oblasti podnikáte vy?

Jsem profesí daňová poradkyně a mám malou účetní firmu, ve které zaměstnávám pár lidí. Pro mě je tak zajímavý právě finanční klub. Tím, že se zde setkáváme v přátelském prostředí a třeba i s lidmi ze státní správy, kteří nám záludnosti zákonů v takovém malém kroužku vysvětlí, je to kolikrát příjemnější než školení, kde je sto posluchačů a lektor pospíchá, protože za dvě hodiny už to má mít odpřednášené.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Bitcoin na novém rekordu. Právě pokořil cenu 6000 dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít