Nebojte se omluvit

08. září 2009, 06:58 - <a href="http://www.ladyzone.cz">Ladyzone.cz</a>
08. září 2009, 06:58

Hádáte se do krve, jste na 120 procent přesvědčená, že máte pravdu, a ochotna za ni bojovat. Za cenu nepříjemné roztržky si prosadíte svou, ale pak zjistíte, že pravdu měla druhá strana. Oponent očekává omluvu, ale Vám se do ní moc nechce.

Autor: Martin Siebert

Ať už se pohádáte s partnerem, nadřízeným či podřízeným, matkou či kamarádkou, načež zjistíte, že hádka byla zcela zbytečná a Vy jste se velmi ukvapila, když jste tvrdila, že (…) a (…), aniž byste si to dostatečně ověřila. Pravdu jste samozřejmě neměla.

I běžná hádka o to, zda na křižovatce odbočit teď, nebo až za pět minut, někdy dokáže atmosféru ve vztahu pěkně rozčeřit. Většinou je to muž, kdo tvrdí, že „tomuhle rozumí“ a má na rozdíl od nás dobrý orientační smysl, nutno přiznat, že v tomhle má ale většinou pravdu.

My, ženy, však rády prosazujeme svou nejen v oblastech, kterým rozumíme, ale i v těch, v nichž se vůbec nevyznáme - když se partner lopotí např. s opravou vodovodního kohoutku nebo připevňuje obraz, bezpečně víme, že to „musíš takhle nahnout“, „támhle to odstává“, nebo že „takhle to teda držet nebude“.

Nezřídka kdy se v těchto případech uchylujeme i k sarkastickým poznámkách, že jsme na danou opravu (činnost, úkol) měli pozvat instalatéra (malíře…), nebo si ji udělat samy, neb partner je „úplně neschopný.“

I když partner skutečně není příliš manuálně zručný, takovýchto výpadů bychom se měly vyvarovat. Útokem na druhého jen dáme najevo svoji zranitelnost a slabost, ne to, že máme navrch. Pokud však přesto ulétnete, omluvte se. V klidu, ne s přehnaným patetismem, ale srozumitelně a mile.

Ač omluva nestojí peníze ani přílišné úsilí, mnoho z nás ji vyřknout neumí; při každé omluvě se totiž musí trochu „obnažit“, dát všanc svoji chybu a omyl a nechat na druhém, zda ji přijme či ne. Buďte si však jistá, že odmítnuta budete v tomto případě jen výjimečně - upřímná omluva a hlavně slib, že si vezmete ze své chyby příklad, jsou silnými zbraněmi.

Většími prohřešky se co se týče absence omluv proviňují ale muži. Ublíží nám, poníží nás, urazí…ale druhý den už o tom „neví“, nebo se „přece zas tolik nestalo.“ Sama víte, jak je Vám nepříjemné, pokud se k Vám muž chová právě takovýmto způsobem, neberte si tedy z něho příklad - vždy si představte sama sebe na místě toho druhého a šlápnete-li vedle, omluvte se.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Nejlevnější 4K OLED televize se slevy nedočkala, ale dostane k ní zdarma PS4 Pro
Edge se právě naučil automaticky vyplňovat formuláře [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít