Nebankovní půjčky - proč jsou tak oblíbené? - Euro.cz

Přihlášení

Nebankovní půjčky – proč jsou tak oblíbené?

, Redakce,
Nebankovní půjčky – proč jsou tak oblíbené?
Zdroj: Futurino
Komerční sdělení

Kdo v dnešní době nesplácí nějakou půjčku? Když potřebujete vyřešit nutné opravy domu, koupit nový spotřebič nebo uhradit nedoplatek za energie, jsou to právě půjčky, co nám pomůže se s nečekanými výdaji poprat.

A nejen to, jakmile se rozhodneme si pořídit vlastní příbytek, ať už je to dům či byt, bez nějakého úvěru se prakticky neobejdeme. Spousta lidí si však často bere půjčky proto, aby mohli odeslat splátky svých současných úvěrů, což obvykle roztáčí kolotoč, kterému se říká dluhová past.

Každá další půjčka totiž přináší i poplatky a úroky, takže sice uhradíte splátku včas, ale bude vás ve finále stát mnohem více. Důvodem, proč se lidé do svých dluhů takto zamotají, bývá nejčastěji to, že si vezmou větší půjčku, než potřebují, a to jen proto, že se obávají malých nebankovních půjček. Pravdou však je, že by pro ně v tomto případě nebankovní půjčka byla mnohem výhodnější než ta bankovní. Proč tomu tak je a jaké další výhody vám úvěry od nebankovních poskytovatelů mohou přinést?

Půjčky od pár stovek

Banky se obecně považují za spolehlivé poskytovatele půjček, což mnoho lidí vede k tomu, že pro peníze zamíří právě tam. Nicméně pokud potřebují jen pár tisíc, odejdou s prázdnou, protože takto malé úvěry banky zkrátka neposkytují. Pokud tedy potřebujete jen pár stovek nebo tisíc, zamiřte rovnou k nebankovním poskytovatelům, kde si můžete půjčit už od pětistovky. Počítejte ale s tím, že s menším úvěrem se pojí i kratší doba splatnosti, proto si jej sjednejte pouze v případě, že máte jistotu, že jej budete mít z čeho splatit.

Nepotřebujete tak vysokou bonitu

Dalším důvodem, proč se spousta lidí obrací na nebankovní společnosti, je také to, že jsou při posuzování bonity svých potenciálních klientů mnohem benevolentnější než banky. Za prvé u některých půjček nepotřebujete dokládat své příjmy potvrzením od zaměstnavatele, čímž je zachována vaše diskrétnost. Za druhé máte šanci získat půjčku i v případě, že jste v minulosti ke splátkám nestavěli zcela zodpovědně a máte nějaký vroubek v registru dlužníků. Vše má ale svou cenu, a tak musíte počítat s vyšším úrokem.

Peníze máte během pár chvil na účtě

S předchozími body souvisí další výhoda nebankovních půjček, a tou je rychlost jejich vyřízení. Nemusíte totiž kvůli nim chodit nikam na pobočku ani shánět žádné další dokumenty, které by potvrzovaly vaši bonitu, čímž ušetříte plno času. Vše vyřešíte online z pohodlí domova, kde si půjčky zároveň i porovnáte, takže budete mít jistotu, že skutečně najdete tu nejvýhodnější.

Peníze pak budete mít během pár hodin na účtě, takže bez problému zaplatíte všechny vaše výdaje. Jen si při vyplňování žádosti dejte pozor na správnost vyplněných údajů – zejména těch kontaktních. Mohlo by se totiž stát, že vám poskytovatel půjčku sice schválí, ale bude se vás snažit zastihnout na jiném telefonním čísle nebo emailové adrese, a tak se o tom nikdy nedozvíte.

Půjčku dostanete i v hotovosti

Poslední výhodou nebankovních půjček, kterou rozhodně nesmíme opomenout, je to, že k jejich sjednání nepotřebujete bankovní účet. Spousta nebankovních společností totiž nabízí takzvané hotovostní půjčky. Celý proces vyřizování u nich probíhá stejně jako u jiných druhů půjček, jen s tím rozdílem, že vám peníze přiveze kurýr na předem sjednané místo. Splácení pak může probíhat opět v hotovosti, a to přes kurýra, složenku nebo přímo na pobočce. Bohužel se ze strany poskytovatele jedná o komplikaci navíc, která vás nejspíš bude něco stát.