Navrhuji redukci úředníků a lepší výběr vedoucích

21. dubna 2008, 00:00 - Věra Térová
21. dubna 2008, 00:00

(reakce na článek v Profitu č. 12/2008)

Oslovil mě váš článek nazvaný Konec tradičních živnostenských listů. Moje první podnikání začalo vydáním registrace v říjnu 1990, k němuž jsem předkládala výpis z rejstříku trestů a maturitní vysvědčení. Pro rozšiřování předmětu podnikání jsem vždy provedla změnu, kterou jsem náležitě zaplatila. První registrace za 120 korun, první rozšíření předmětu podnikání v roce 1991 bylo za poplatek 60 korun. V září 1992 přešla činnost pod Živnostenský úřad ve Dvoře Králové nad Labem, kde mi vydali živnostenský list za poplatek 1000 korun. Další změnou jsem doplňovala své provozovny a vždy zaplatila správní poplatek 500 korun. Těchto změn bylo několik, vždy řádně zaplaceny.

Píši však proto, že v loňském roce mě Živnostenský úřad ve Dvoře Králové vyzval ke kontrole, a protože můj živnostenský list měl předmět podnikání „obchodní činnost“ a ne podle novely zákona „zprostředkování obchodu a služeb“, tak na mě úřad s paní vedoucí Pokornou podal žalobu. Před podáním žaloby mi vydal opět za 1000 korun nový živnostenský list s výše uvedeným předmětem podnikání. Před vydáním však zjišťoval, zda nemám nedoplatky na daních, sociálním i zdravotním pojištění. Protože se snažím mít vždy do posledního haléře vše zaplaceno, ani při vyšetřování celého případu nenašli podnět k zahájení trestního řízení, že bych se obohatila vykonanou prací a podnikáním bez slovíčka „zprostředkování“.

Vím, že vlastně popisuji, jak fungují mezilidské vztahy, neskutečná závist a neomezená moc úředníků. Za vedoucí živnostenského úřadu bych mohla nastoupit ihned, ale paní by si mojí prací těžko vydělala ten plat, který ona má. Proto budu velmi vděčná, že anabáze s živnostenskými listy bude volnější, mírnější a navrhuji ještě řádnou redukci těchto institucí a výběr pracovníků na vedoucí místa. Poslední větou chci říci, že do prvního zaměstnání jsem nastoupila v červenci 1960 a jen na nezbytně nutnou dobu jsem byla na mateřské dovolené. Z toho tedy vyplývá, že pracuji 48 let, a za celou dobu jsem se s podobným přístupem nesetkala.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Nereferenční Radeony Vega konečně tady? PowerColor chystá vydání před koncem listopadu
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít