Nápad roku: Krtečkův svět

07. ledna 2008, 00:00 - (red)
07. ledna 2008, 00:00

První místo v soutěži podnikatelských záměrů Nápady za miliony získal Lukáš Plaček za projekt Krtečkův svět. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo na Vysoké škole ekonomické v Praze. Ceny od partnerů akce získalo nejlepších deset soutěžících, jejich pořadí přinášíme v rámečku.

Projekt Krtečkův svět připravil Lukáš Plaček spolu s dalšími dvěma studenty pražského Gymnázia na Vítězné pláni. Pokud se záměr uskuteční, vznikne v Praze velké zábavní centrum pro děti, kde se vše bude točit kolem oblíbené postavy krtečka z filmů Zdeňka Milera. Vítěz mimo jiné obdržel stipendium od společnosti RWE v hodnotě 150 tisíc korun, předplatné Profitu a 10 tisíc korun od společnosti Ernst & Young.

Na druhém místě se umístil Tomáš Kliegr s projektem Odhalování podvodů v internetových PPC inzertních systémech v České republice. Tento student VŠE Praha si odnesl mimo jiné notebook značky Asus, pět tisíc korun v hotovosti od Ernst & Young a předplatné Profitu.

Třetí místo obsadil projekt Smlouvy on-line Petra Vašíčka a Martina Charváta, o němž jsme podrobně psali už v Profitu č. 35/2007. Nová internetová služba, která byla v pilotním provozu již vloni, umí za nízké ceny sestavit smlouvy na míru, aniž by zájemce platil mnohem vyšší částky u právníka.

Nezávisle na porotě hodnotili projekty i potenciální investoři. Ti si z předložených nápadů vybrali osm projektů, s jejichž autory nyní jednají o možnostech investice či přímo společné realizace. Celkový objem předpokládaných investičních projektů přesahuje milion korun.

Osud vybraných zajímavých záměrů budeme i nadále sledovat. Podrobnější informace však zatím není možné u většiny z nich zveřejnit.

Přihlášeno bylo 123 projektů

Prostřednictvím stránek soutěže www.soutezomilion.cz požádalo o podrobné informace a přihlášku 597 osob, z nichž 123 nakonec svůj projekt zpracovalo a do soutěže přihlásilo.

Přihlásit se mohl každý, kdo má libovolný podnikatelský záměr, nápad na rozšíření firmy či projekt pro investory, který dosud nebyl realizován nebo je ve stadiu rozjezdu (ještě neuplynul rok od vstupu na trh). Rozhodující nebylo formální zpracování, ale nápad – tedy obsah projektu. Čím vyšší měl podobnost s existujícími aktivitami jiných podnikatelů a firem, tím nižší byly šance na výhru.

Odborná porota hodnotila projekty podle jejich proveditelnosti, potenciálu dalšího růstu a samozřejmě originality. Skládala se z akademiků, zkušených podnikatelů, investorů. Jejím členem byl i šéfredaktor Profitu Petr Kučera. „Pár desítek nápadů mi přišlo hodně zajímavých, rozhodování tedy bylo složité. Při pročítání soutěžních projektů jsem se ale občas i skvěle pobavil – některé nápady totiž byly až absurdní, některé zase měly vtipně napsaný komentář,“ vzpomíná na hodnocení.

Soutěž organizovala společnost Profi-kancelář ve spolupráci s Podnikatelským inkubátorem při Vysoké škole ekonomické v Praze a Hospodářskou komorou hlavního města Prahy. Hlavním partnerem a sponzorem akce byla skupina RWE v ČR, jedním ze tří mediálních partnerů byl týdeník Profit.

„Soutěž má za cíl inspirovat studenty a širokou veřejnost k domýšlení podnikatelských nápadů a usnadnit těm nejlepším cestu na trh. Kromě praktických hodnotných cen přináší účastníkům pozornost a podporu investorů, s nimiž mají záměry mnohem vyšší šance na úspěch. Zájem o první ročník soutěže i záběr projektů nás příjemně překvapil a ukazuje na velké možnosti inovativního podnikání v Česku. Druhý ročník soutěže startuje 1. května tohoto roku,“ dodává Marek Dědič, manažer soutěže.

NEJLEPŠÍCH 10 PROJEKTŮ PODLE HODNOCENÍ POROTY

1. Lukáš Plaček, Václav Šuser, Jiří Večeřa – Zábavní centrum Krtečkův svět

2. Tomáš Kliegr – Odhalování podvodů v Internetových PPC inzertních systémech

3. Petr Vašíček, Martin Charvát – Smlouvy on-line

4. Otto Turner – Double Book – náhrada notebooku

5. Milan Hájek – Cyklistický parkovací stojan s reklamní plochou

6. Pavel Kalina – Gumbin – koš na použité žvýkačky

7. Juraj Bindas – Balon na záchranu lidí

8. Aleš Jeník – Portál TechContractors

9. Vladimír Dušek, Petr Vacula, Tomáš Potocký – Portál Music-Centrum.cz

10. Pavlína Sedlaříková – Asistenční služby pro turisty „Lost in…“

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Parádní akce: Samsung Galaxy S7 za 8200 Kč a S7 Edge za 10 600 Kč
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít