Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Nezaměstnanost je nízká, poptávka po personalistech vysoká

Nezaměstnanost v ČR se už spoustu měsíců drží na minimu. Od roku 2014 s občasnými výkyvy…

Oslavy výročí vzniku ČSR potrvají celý měsíc od 28. září

Národní oslavy 100 let Československa začnou 28. září znovuspuštěním staroměstského…

Průlom v pohledu na alternativní medicínu

Informace o předání petice na podporu biotroniky do Poslanecké sněmovny a Senátu…

Nabídneme podnikatelům televizní reklamu za rozhlasové ceny

29. srpna 2005, 00:00 - MARTINA MARTINOVIČOVÁ
29. srpna 2005, 00:00

ŠÉFKA A SPOLUMAJITELKA LICENCE TOP TV KATEŘINA FRIČOVÁ: "Všechno, co na jiných stanicích nesmíte, tak na TOP TV můžete," zní reklamní slogan na novou televizní stanici, která začne vysílat od příštího týdne. "Jsme televizí pro volný čas -hobby televizí, která nejen pobaví, ale i inspiruje diváky a udržuje s nimi přímý kontakt.

ŠÉFKA A SPOLUMAJITELKA LICENCE TOP TV KATEŘINA FRIČOVÁ: „Všechno, co na jiných stanicích nesmíte, tak na TOP TV můžete,“ zní reklamní slogan na novou televizní stanici, která začne vysílat od příštího týdne. „Jsme televizí pro volný čas -hobby televizí, která nejen pobaví, ale i inspiruje diváky a udržuje s nimi přímý kontakt. Chcete-li se seznámit s tím, co je právě „in“, naladíte si TOP TV a v některém z magazínů to určitě najdete,“ říká její generální ředitelka Kateřina Fričová. ||
* Jakým typem televize je TOP TV? Jak lze jednoduše charakterizovat váš program?

TOP TV je nová česká televizní stanice, která mluví česky, srozumitelně a otevřeně o českém trhu. Zahajuje vysílání od 5. září 2005 a je určena všem, kdo se setkávají na českém trhu, zákazníkům i těm, co nabízejí výrobky či služby. Zároveň je TOP TV jediná televize, kde se klient nabízející výrobky či služby stává spolutvůrcem programu. Co mají ostatní televizní vysílatelé zakázáno (takzvanou skrytou reklamu), TOP TV nejen může, ale podle znění vysílací licence i musí. Takže každý klient může ovlivnit obsah pořadu, může otevřeně prezentovat a nabízet své výrobky a služby.

* Jakým způsobem bude zajištěna distribuce vysílání? Kde si vás můžou zájemci naladit, kolik za to budou platit? TOP TV bude vysílat v kabelových sítích prostřednictvím satelitu (Czech Link). Příjem signálu je bezplatný. Sledovat nás budou moci abonenti některých kabelových sítí, majitelé satelitů, možnost šíření programu nabízíme i správcům společných televizních antén. Divákům, kteří mají kabelovou přípojku, doporučujeme zeptat se svého dodavatele, kde nás najde. * S kolika připojenými domácnostmi počítáte?

Sečteme-li sítě, satelit a nově i společné televizní antény, pohybuje se odhad na 700 tisíc domácností.

* Jaká bude skladba vysílání? Kdo bude typickým divákem a jaké pořady uvidí?

Program TOP TV tvoří vedle tříhodinového živého studia magazíny, mezi nimiž si každý ve své chvilce volna u televizní obrazovky najde téma, které ho zajímá. Nejmladší generaci jistě zaujmou magazíny o počítačových hrách, hudební hitparáda či filmparáda. Lifestylový magazín o módě i autech jsou zase určeny pro ženy i muže, kteří se chtějí orientovat v módních trendech. Kdo kutí v domácnosti, na zahradě nebo chová domácího mazlíčka, najde tu svůj pořad a doslova pro každého jsou určitě rady na dovolenou a magazín o zdraví. Každý den také můžete sledovat nejaktuálnější dění kolem nás v živě vysílaném Pelmelu. Obsah i forma programu TOP TV bude plně vycházet z potřeb diváků a klientů a kontaktu mezi nimi. TOP TV je vždy otevřena novým nápadům a aktuálním potřebám svých uživatelů.

* S vysíláním celovečerních filmů nepočítáte? V souvislosti s přímou nabídkou zboží a služeb zatím ne. Zvažujeme vlastní soap operu. * Co konkrétně znamená slogan „Všechno, co na jiných stanicích nesmíte, tak na TOP TV můžete?“

V magazínech na jiných televizích můžete například probrat kdy a jak prořezávat stromy, ale nesmíte udělat skrytou reklamu na vhodnou pilu. U nás naopak budeme informovat diváka o vlastnostech konkrétní pily, o výrobci a podobně.

* S jakými moderátory se budou diváci na obrazovce setkávat?

Slávek Boura a Markéta Mayerová otevřou velkou seznamovací kancelář a také provedou diváky galerií úspěšných podnikatelů. Eva Jurinová má největší přehled o potravinových doplňcích, receptech na hubnutí či možnostech alternativní medicíny. Jan Musil je znám jako velký přítel psů a Lucie Koňaříková rozhodně ví, jaká barva a délka sukní budou vládnout letošnímu podzimu. Hanka Kousalová vám určitě přinese spoustu nápadů jak si zpříjemnit bydlení. Honza Kovařík je uznávaným odborníkem na kola, káry a výkonné motory pod kapotou a Rady do zahrady připravuje Šárka Tomanová.

* Existují už podobné kanály v západní Evropě? Pokud ano, jak prosperují?

Tematické kanály jsou v západní Evropě velice rozšířené a sledované…

* Kdo je váš nejbližší konkurent v České republice? Na jednu stranu konkurencí je logicky každá televizní stanice, nicméně naše licence je unikátní. Jsme přesvědčeni, že diváci možnost získat komplexní informace bez omezení ocení a naše stanice si tak získá své místo mezi ostatními českými stanicemi. Dělat televizi není levná záležitost, ale u nás se sešli profesionálové, kteří nejenže umí televizní řemeslo, ale zároveň jej umí za přijatelné peníze realizovat. * Co přinese TOP TV malým a středním podnikatelům?

Proniknout na televizní obrazovku za velmi přijatelnou cenu. Možnost komplexních informací o produktu nebo službě, které může předat podnikatel osobně -vždyť kdo jiný zná dané zboží lépe než jeho výrobce či prodejce?

* Jaké jsou ceny reklamy, tedy placených spotů? A jak tyto ceny vyznívají ve srovnání s „velkými televizemi“? Pro srovnání uvádíme: televizní reklama za rozhlasové ceny. * Vaše stanice bude úzce spolupracovat s týdeníkem Profit. Na co se můžou naši čtenáři těšit? Máme stejnou cílovou skupinu a specifické možnosti sdělení - to, co si čtenáři Profitu přečtou, mohou v TOP TV vidět. A může to být samozřejmě i naopak. KATEŘINA FRIČOVÁ

Postupně působila ve všech tuzemských celoplošných televizích. Do roku 1990 pracovala jako asistentka produkce v ČST. V České televizi poté vykonávala funkci šéfproducenta zpravodajství do léta 1993. Následně spoluzakládala nejúspěšnější stanici TV Nova na pozici ředitelky produkce, techniky a vysílání. V TV Prima pak působila jako generální ředitelka, během tří let zdesetinásobila příjmy a 2,5x zvýšila sledovanost. Za jejího působení poprvé Prima vygenerovala provozní zisk. Poté pracovala pro Lagardere Group - na pozici generální ředitelky rádií Frekvence 1 a Evropa 2 a mediálního zastoupení Regie Radio Music. Nyní je spolumajitelkou licence a generální ředitelkou TOP TV.

**STUDIUM A DALŠÍ AKTIVITY K. FRIČOVÉ

* FAMU - MgA

* Nyní studium MBA

* Pedagogická činnost: Externí pedagog na FAMU, člen Vědecko-umělecké rady na Fakultě multimédií na Universitě T. Bati

* Členka správní rady neziskové společnosti Francouzsko-česká hudební akademie Telč.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zpřísnění pravidel pro poskytování úvěrů se blíží. Lidé se předzásobují
Výpočet důchodu v roce 2019
Komunální a senátní volby: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Jak na "novou" hypotéku dosáhnou lidé s minimální či průměrnou mzdou?
Taky už vám přišel spam, že si vás někdo natočil?
Auta
Volvo V60 Cross Country: Švédské kombi přichází ve verzi,…
Právě vychází časopis Auto motor a sport 10/2018
Automobilka Lotus nemůže najít své první auto. Žádá proto o pomoc každého z vás
Co ukáže Škoda v Paříži? Vision RS, Kodiaq RS, Karoq Sportline i Alexu
Donald Trump se dočkal. Jeho nová limuzína je konečně hotová
Technologie
Mi 8 Lite přichází. Xiaomi svůj klon iPhonu X okořenilo špetkou Huaweie
Nvidia oznámila, kdy se bude dát koupit GeForce RTX 2070, levnější model Turingu
HBO Go boduje. Velká filmotéka s plnou českou podporou zlevnila o třetinu
Zprávy pro Android: vzdušný design, brzy i propracované vyhledávání
Co se dělo na Měsíci před Apollem? (video s CZ titulky)
Hry pro příležitostné hráče