Nabídka bankovních účtů pro podnikatele je dostatečně široká

08. prosince 2003, 00:00 - PETR BUKAČ, Měšec.cz
08. prosince 2003, 00:00

BĚŽNÉ ÚČTY ČI RŮZNÉ PRODUKTOVÉ BALÍČKY URČENÉ FIREMNÍ KLIENTELE DNES NABÍZEJÍ TÉMĚŘ VŠECHNY BANKY. VÝBĚR TOHO SPRÁVNÉHO PRODUKTU OVŠEM - VZHLEDEM K JEJICH VYSOKÉ VARIABILITĚ - NENÍ SNADNOU ZÁLEŽITOSTÍ.

Výběr je nutné přizpůsobit individuálním potřebám firmy a formám jejího financování

Banky nenabízejí jen vedení běžného účtu, ale i spoustu dalších služeb. Jejich standardní součástí se stalo přímé bankovnictví, tedy ovládání účtu prostřednictvím internetu a telefonu, platební karty atd. Balíčky služeb bývají rozděleny podle rozsahu nabízených služeb do několika různě drahých variant. Některé produkty jsou určeny pro velké podniky, jiné pro drobné živnostníky. V nabídce naleznete i profesně zaměřené balíčky, např. pro lékaře. Pravidlem bývá, že obsáhlejší balíček nabízí služby za lepší cenu, než kdyby byly objednávány k základnímu účtu samostatně. Součástí některých balíčků je i určitý počet bankovních operací měsíčně zdarma, resp. za zvýhodněnou cenu. Dát doporučení univerzálně platné není možné, protože každý podnikatel bude bankovní účet a s ním související služby využívat jiným způsobem. Co pro jednoho může být výhodné, pro jiného bude zbytečně drahé.

CITIBANK

Nabízí především lékařům, právníkům, architektům, ale i dalším podnikatelům dva programy: Profesní účet za 100 Kč měsíčně a Profesní účet plus za 450 Kč měsíčně. Součástí obou balíčků je i internetové bankovnictví, výpisy se čtvrtletní frekvencí a vydání mezinárodní platební karty včetně pojištění zdarma. V dražším balíčku je navíc zahrnuto 5 výběrů z bankomatu a 20 příchozích a odchozích tuzemských plateb a příchozí zahraniční platby zdarma. Součástí programu pro podnikatele je i úvěr ve dvou variantách - provozní a splátkový.

+ dobré internetové bankovnictví

+ termínované vklady (i krátkodobé)

+ získání úvěru bez zajištění až 500 tis., resp. 1 mil. Kč

získání úvěru až po dvou letech nulové úročení běžného účtu

dražší nadstandardní výpisy a operace

výběr klientů - účet nezíská každý

méně poboček

ČESKÁ SPOŘITELNA

Nabízí základní Běžný účet za 75 Kč měsíčně bez přímého bankovnictví (15 Kč a poštovné za každý výpis) nebo za 95 Kč měsíčně včetně služby přímého bankovnictví. K běžnému účtu lze zřídit Profit program, který není zpoplatněn, ovšem také nabízí navíc určitá zvýhodnění při získání dalších služeb mj. kontokorentního úvěru, leasingu atd. a pololetní předplatné časopisu Profit. Vybraným profesím je pak určen speciální Program Profesionál.

+ hustá síť poboček

+ výhodná cena

+ pásmové úročení běžného účtu

+ bezplatné předplatné časopisu PROFIT

+ provozní nebo investiční úvěru i pro začínající podnikatele absence balíčku služeb

ČSOB

Nabízí Podnikatelské konto Plus za 145 Kč měsíčně. Součástí je kromě běžného účtu i internetové bankovnictví, měsíční výpisy, mezinárodní platební karta a až 9 účetních položek tuzemského bankovního styku měsíčně zdarma. Alternativou je dražší Firemní konto za 290 Kč měsíčně, v němž navíc získáte všechny tři kanály přímého bankovnictví, mezinárodní platební kartu, celkem až 10 účetních položek tuzemského bankovního styku měsíčně, podání a vyhodnocení žádosti o povolené přečerpání účtu zdarma. Další možností je Firemní konto plus za 430 Kč měsíčně, v němž navíc získáte platební kartu včetně cestovního pojištění a pojištění právní ochrany řidiče, celkem až 20 účetních položek tuzemského bankovního styku měsíčně, zřízení a vedení účtu termínovaného vkladu zdarma.

+ možnost výběru z několika úrovní balíčků

+ poměrně hustá síť poboček získání povoleného přečerpání účtu až po 2 a kontokorentního úvěru až po 3 letech podnikání

ČSOB-POŠTOVNÍ SPOŘITELNA Nabízí Postkonto za 45 Kč měsíčně a k němu dvě varianty balíčků: Elektron za 150 Kč a Max za 200 Kč měsíčně, navíc pak tříměsíční program pro začínající podnikatele Start. Součástí balíčků jsou tři kanály přímého bankovnictví a měsíční výpisy. U balíčku Max navíc získáte na 1 rok zdarma mezinárodní platební kartu a 50% slevu z poplatku za zřízení povoleného přečerpání účtu. + nejlepší dostupnost přepážek + jeden z provozně nejlevnějších základních podnikatelských účtů slabší image e BANKA

Nabízí Firemní účet ve třech variantách: Základ za 144 Kč měsíčně, Plus za 304 Kč měsíčně a zvýhodněný program pro podnikatelské aktivity studentů do 26 let Student za 79 Kč. Součástí všech je kompletní přímé bankovnictví a výpis s roční frekvencí.

+ dobré přímé bankovnictví

+ vedení vedlejších devizových účtů

+ inteligentní termínovaný revolvingový vklad, inteligentní inkaso méně poboček (kontaktních míst) vyšší poplatky za operace roční frekvence zasílání výpisu

GE CAPITAL BANK

Nabízí Běžný účet za 95 Kč měsíčně s měsíčními výpisy. Přímé bankovnictví se platí zvlášť, stejně jako karta. Banka žádný speciální balíček pro živnostníky a podnikatele nemá. Ze specializovaných úvěrových produktů lze získat Malý podnikatelský kontokorent nebo Malou podnikatelskou půjčku, ovšem vždy až po dvou letech podnikání.

+ rychlé vyřízení i menších úvěrů

+ dražší základní účet bez doplňkových služeb absence podnikatelského balíčku

HVB BANK

Nabízí Konto Profese za 199 Kč měsíčně. Součástí jsou kromě vedení pásmově úročeného běžného účtu tři kanály přímého bankovnictví, výpisy s měsíční frekvencí, mezinárodní platební karta, jeden výběr z tuzemského bankomatu zdarma. Dále banka nabízí několik specializovaných profesních účtů i balíčky pro větší podnikatele.

+ komplexnost balíčku

+ dostupnost kontokorentního úvěru méně poboček

KOMERČNÍ BANKA

Banka nabízí balíček Efekt za 244 Kč (s telefonním bankovnictvím), resp. 288 Kč (s internetovým bankovnictvím), popř. za 344 Kč (oběma uvedenými kanály přímého bankovnictví) měsíčně. Obsahuje výpisy s měsíční frekvencí, mezinárodní platební kartu s pojištěním a 5 položek zadaných prostřednictvím přímého bankovnictví měsíčně zdarma. Komfort za 377 Kč měsíčně kromě obou kanálů přímého bankovnictví navíc obsahuje mezinárodní platební kartu spojištěním a celkem 10 položek zadaných prostřednictvím přímého bankovnictví měsíčně zdarma. Součástí obou balíčků je možnost získat povolené přečerpání účtu. Dále pak banka nabízí balíčky pro větší podnikatele, lékaře a svobodná povolání.

+ poměrně hustá síť poboček neúplné přímé bankovnictví, resp. pouze výběr z různých možností vyšší cena balíčků

RAIFFEISENBANK

Nabízí základní Běžný účet za 100 Kč měsíčně (15 Kč za výpis), dále 2 balíčky za stejnou cenu 120 Kč měsíčně (15 Kč za výpis): podnikatelské Profikonto aprofesní balíček pro svobodná povolání Pluskonto. Oba balíčky obsahují také dva kanály přímého bankovnictví a vydání mezinárodní platební karty.

+ běžný účet s pásmovým úročením

+ možnost flexibilní
ho mikroúvěru, kontokorentního, provozního a investičního úvěru omezený výběr produktů součástí balíčků není zasílání výpisů

ŽIVNOSTENSKÁ BANKA

Pro podnikatele s ročním obratem do 2 mil. Kč nabízí balíček Business menu XL za 333 Kč měsíčně. Je v něm zahrnuto vedení běžného účtu, zasílání výpisů s měsíční frekvencí, přímé bankovnictví, vydání mezinárodní elektronické platební karty a sleva 50 % na vydání 2. karty. Sjednat lze investiční a provozní úvěr. Pro podnikatele s větším obratem je určen balíček Business menu XXL za 444 Kč měsíčně, jehož součástí je místo elektronické embosovaná platební karta, vedení devizového účtu. Výhodou je, že součástí balíčků je neomezený počet plateb zadaných prostřednictvím přímého bankovnictví a výběrů z bankomatů ŽB.

+ platby zadané přímým bankovnictvím a výběry z bankomatů banky zdarma méně poboček vyšší cena balíčků

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Nvidia má nové GeForce pro notebooky, MX110 a MX130. Používají ale staré 28nm čipy
Psaní na displeji tažením a nová gesta při psaní rukou [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít