Na výstavu s dotací až 120 tisíc

08. října 2010, 03:59 - Tomáš Stingl
08. října 2010, 03:59

Brněnský veletrh znovu připomněl, že pro obchodní úspěch je důležité ukázat svou produkci na výstavě. I proto právě v Brně dvojnásob rezonovaly informace o programu Společná účast na specializovaných výstavách a veletrzích v zahraničí.

Autor: archív Profit

V programu, který běží od letošního února, může česká firma získat dotaci pro svou prezentaci na zahraničním veletrhu. „Podpora může činit až 120 tisíc korun, navíc mohou firmy těžit ze společné propagační kampaně české výpravy,“ připomněl na strojírenském veletrhu generální ředitel proexportní agentury CzechTrade Ivan Jukl.

Projekt je financován z prostředků ministerstva průmyslu a obchodu v rámci Operačního projektu Podnikání a inovace. Zadavatelem je CzechTrade, koordinátorem podpory je Hospodářská komora. „Dosud využilo podporu již asi 400 firem, do konce roku by jich podle našeho očekávání mohlo být zhruba 700,“ uvedl tajemník Hospodářské komory Radek Pažout.

Podle Petra Očka, ředitele sekce strukturálních fondů ministerstva průmyslu a obchodu, je tato podpora ideální pomocí pro menší firmy, které si dosud třeba nemohly účast na zahraničním veletrhu dovolit. „V podpoře jde sice o relativně malé částky, ale tuto dotaci lze velmi rychle a snadno zadministrovat,“ podotýká Očko.

Se službou je spokojena například vývozní aliance podniků z energetického odvětví. „Zúčastnili jsme se za pomoci této dotace už dvou výstav. Zájem firem se díky podpoře oproti loňsku zdvojnásobil,“ říká mluvčí Czech Power Team Jiří Carda.

Podle Ivana Nikla z Czech Water Alliance lze dotaci skombinovat s další státní pomocí. „Ideální je využít zároveň služeb kanceláře CzechTrade v dané zemi, která vám rovnou na veletrh může pomoci přivést ty správné obchodní partnery,“ míní Nikl.

Podpora je určena jen pro vybrané veletrhy. Jejich seznam pro rok 2011 je již schválen a obsahuje 54 akcí ve 23 zemích světa. Spadají mezi ně i rozvíjející se trhy, jako je Brazílie, Mexiko či Vietnam.

Další informace o projektu, přihlášku i seznam podporovaných veletrhů najdete na internetové stránce www.komora.cz/podpora-exportu-a-zahranicni-vztahy/veletrhy-a-vystavy-v-zahranici/informace-o-projektu-1/informace-o-projektu-2.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Babišov: 10 důvodů, proč ANO vyhrálo volby
Investujeme do podílových fondů
Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Auta
Lotus Elise Cup 260 je další z řady britských specialit.…
Šéf VW Matthias Müller se obul do Tesly: „Vyhazují stovky milionů dolarů z okna“
Video: Podívejte se, jak Tatra zdolala jednu z nejvyšších uměle vytvořených překážek světa
Navrhují automobilky auta na míru bariérovým testům? Nový test IIHS ukázal, že spíše ne
Porsche 911 Carrera T má kratší manuální převodovku a nižší hmotnost
Technologie
Po instalaci Windows 10 Fall Creators Update někomu chybí aplikace. Co s tím?
Chrome 62 má častěji upozornit na nezabezpečené weby. Nějak to ale nefunguje
Samsung má hotový 8nm proces, poslední před EUV. Výroba může začít, zájem má Qualcomm
Jak ve Windows 10 Fall Creators Update odstraněním staré instalace systému ušetřit pár „giga“?
Photoshop se naučí nová kouzla. Chybějící obraz doplní díky umělé inteligenci
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít