Accolade investuje tři čtvrtě miliardy do průmyslového parku v Polsku - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Accolade investuje tři čtvrtě miliardy do průmyslového parku v Polsku

,
Accolade investuje tři čtvrtě miliardy do průmyslového parku v Polsku
Zdroj: Archiv

Skupina Accolade, kterou spoluvlastní Milan Kratina, zainvestuje do Panattoni Parku v Čenstochové téměř 30 milionů eur (760 milionů korun). V současnosti už probíhá stavba dvou moderních skladových prostor o celkové ploše 30 400 metrů čtverečních, přičemž hotovo má být na jaře příštího roku.

Český developer má už v Polsku devět průmyslových parků ve městech jako Štětín, Lublin či Bydhošť, které si dohromady cení na více než 400 milionů eur. „Trh skladových prostor v regionálních centrech neustále roste. Pokračujeme ve strategii, kdy obsazujeme pozice v dynamických městech s velkým potenciálem, jako je Čenstochová,“ uvedl šéf polských operací Accolade Michal Bialas.

Park bude stát na stávajícím brownfieldu, který se nachází vedle funkční koksovny ve městě Čenstochová, které je v zemi našich severních sousedů nejznámějším cílem katolických poutníků.

Skupina Accolade investuje do infrastruktury pro podnikání v Evropě. Za šest let vybudovala portfolio komerčních nemovitostí o celkové rozloze přesahující 1,1 milionu metrů čtverečních v Česku a Polsku. Loni investovala také v Německu. Accolade tvrdí, že hodnota jejich aktiv činila ke konci roku 2018 zhruba 827 milionů eur (přes 21 miliard korun).

Dále čtěte:

Čeští exportéři jsou v Polsku úspěšní protekcionismu navzdory

Accolade postaví v chebských strojírnách průmyslové centrum za více než miliardu

Nová vlna českého byznysu: Expanduj, dokud můžeš

Ohodnoťte tento článek
Diskuze