Na Slovensku vznikl logistický obr

05. ledna 2012, 12:58 - Profit, TZ
05. ledna 2012, 12:58

Od prvního dne roku 2012 došlo na slovenském logistickém trhu ke spojení tří logistických společností Raben Logistics Slovakia, Transkam – Slovakia a Raben Trans European Slovakia (dříve Wincanton) a vznikla tak jedna z největších společností v tomto oboru na Slovensku.

Foto: Raben Logictics Slovakia

Nově vzniklá společnost se nazývá Raben Logistics Slovakia a je nástupnickou organizací výše zmíněných společností.  Skupina Raben, jejíž součástí společnosti jsou, je jedním z předních poskytovatelů logistických služeb působících na evropském trhu již 80 let. V celkem deseti zemích poskytuje práci více než 8 000 zaměstnancům a disponuje 800 000 m2 skladové polochy ve více než 133 vlastních terminálech. Na slovenském trhu působí společnost Raben Group od roku 2008, kdy převzala česko-slovenskou společnost Setto Spedition. V následujících dvou letech dochází k další akvizici společnosti na tomto trhu. Konkrétně se jednalo o koupi 100% podílu ve společnosti Transkam - Logistika. Tímto krokem došlo k rozšíření služeb společnosti na slovenském trhu o logistické služby pro potravinářské výrobky. V roce 2011 pak proběhla poslední akvizice, kterou bylo převzetí obchodních aktivit mezinárodní společnosti Wincanton a její následné přejmenování na Raben Trans European Slovakia.

Naším cílem je zajistit obchodním partnerům společnosti Raben Group vysoký standard služeb a našim zaměstnancům jistotu práce. Spojení všech tří společností patřící do skupiny Raben bylo logické vyvrcholení předchozích událostí,” komentuje situaci Luboš Korec, výkonný ředitel Raben Logistics Slovakia. Na slovenském trhu tak vzniká společnost disponující více než 23 000 m2 skladové plochy a se čtyřmi terminály rozmístěnými strategicky jak v západním, středním, tak i východním Slovensku. Generálním ředitelem společností Raben v České a Slovenské republice se stává pan Jaroslav Nezbeda a v pozici výkonného ředitele společnosti Raben Logistics Slovakia s.r.o. bude i nadále působit ing. Luboš Korec.

Obrovský potenciál, dobrá pozice na trhu, evropské standardy a společné strategické cíle jsou zárukou stabilního vztahu mezi našimi podniky v současnosti a jejich rozvojem v budoucnosti. Jsme si jisti, že osvědčené postupy prověřené zkušenostmi všech firem a synergický efekt integrace nám pomohou poskytovat našim zákazníkům ještě efektivnější a kvalitnější logistické služby,” dodává Luboš Korec.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Víkend bude plný prázdnin: trošku volna a více času
Servisní prohlídka auta na zimu: Kolik stojí a na co se zaměřit
Dlouhá cesta do práce? I na dojíždění a stěhování existuje příspěvek
Babišov: 10 důvodů, proč ANO vyhrálo volby
Investujeme do podílových fondů
Auta
Lotus Elise Cup 260 je další z řady britských specialit.…
Šéf VW Matthias Müller se obul do Tesly: „Vyhazují stovky milionů dolarů z okna“
Video: Podívejte se, jak Tatra zdolala jednu z nejvyšších uměle vytvořených překážek světa
Navrhují automobilky auta na míru bariérovým testům? Nový test IIHS ukázal, že spíše ne
Porsche 911 Carrera T má kratší manuální převodovku a nižší hmotnost
Technologie
Opustí AMD s GPU továrny GlobalFoundries? Čipy Navi na 7 nm má prý vyrábět TSMC
Bixby 2.0: hlasový asistent Samsungu se rozšíří i do ostatních zařízení, půjde přes něj ovládat ledničku
Google Pixel 2 je v Česku, ale stojí pořádný balík
Logitech MX Master 2S: jak jednou myší ovládat tři počítače (vyzkoušeno)
Po instalaci Windows 10 Fall Creators Update někomu chybí aplikace. Co s tím?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít