Na papír pomalu zapomeňte

24. května 2012, 17:03 - redakce
24. května 2012, 17:03

Ness Anketa

1. Elektronizovala vaše společnost v posledních dvanácti měsících nějaký proces? Jaké byly hlavní důvody? 2. Byl tento projekt spojen také s otázkou zvýšení efektivity daného procesu? 3. Je nějaký proces, který z dlouhodobého hlediska neplánujete elektronizovat?

Techo Ondřej Rybín, IT manažer
1. Elektronizaci procesů používáme ve firmě ve velké míře, ať již s propojením do informačního systému, tak i v jiných oblastech. V nedávné době jsme zavedli moderní systém v oblasti HR. Funguje to tak, že HR manažer zavede do systému nového uživatele s jeho předpokládaným zařazením, vedení následně tento požadavek schválí, případně upraví jeho oprávnění v přístupech do IS, serverových složek a podobně. IT oddělení pak takového uživatele založí a celý proces se tímto uzavře. Následně při příchodu nového zaměstnance IT po provedení zaškolení práce s ICT ve firmě potvrdí, že zaměstnanec byl proškolen. 2. Ano, zvýšení efektivity byl v tomto případě náš hlavní cíl. Díky elektronickému systému není potřeba vytvářet hromadu zbytečných papírů a kromě toho ušetříme spoustu času. Naši HR manažeři už nemusejí obcházet vedení a obráceně, vše jde přehledně elektronickou cestou.
3. Nevím.

Okin Group Martin Polepil, manažer odboru IT 1. Ano, namátkou byl v posledním roce ve společnosti OKIN GROUP, a. s., digitalizován proces oběhu smluv. Celý tento proces schvalování a evidence je stavěn na technologii Sharepoint 2010. Hlavními důvody bylo zkrácení doby reakce osob zahrnutých v tomto procesu a kompletní evidence postupu schvalování smluv.
2. Viz předchozí otázka – požadavek na zvýšení efektivity tohoto procesu byl jedním z hlavních důvodů, proč se k jeho digitalizaci přistoupilo.
3. Popravdě nevím o žádném procesu, u kterého bychom měli dlouhodobou strategii neopřít ho o některou ze souvisejících technologií.

Volksbank Igor Dobřický, vedoucí odboru IT a organizace 1. Volksbank CZ se zabývá elektronizací různých procesů od roku 2004. Příkladem z poslední doby může být úvěrové workflow, portál pro schvalovaní interních směrnic a organizačního řádu.
2. Je pravda, že při automatizaci nebo elektronizaci každého procesu je třeba postupovat obezřetně, aby konečný stav nebyl složitější než stav původní. Pokud elektronizace nepřináší zvýšení efektivity, úsporu práce nebo úsporu času, elektronizace pozbývá smysl.
3. Žádný mne nenapadá.

HP Denisa Bellinger, ředitelka právního oddělení HP Česká republika
1. Společnost HP postupně elektronizuje všechny procesy tak, jak to umožňuje legislativa v jednotlivých zemích. Aktuálním případem je například změna fakturačního procesu v oblasti nákupu právních služeb, kde došlo k přechodu na e-billing bez použití papírových faktur. 2. Jednoznačně došlo ke zvýšení efektivity.
3. Některé dokumenty z oblasti pracovního práva (například pracovní smlouvy) není dle platné tuzemské legislativy možné zcela elektronizovat, proto tato oblast zůstává v naší společnosti zatím v klasické papírové podobě.

Stance Communications Jana Voňavková, executive director
1. Naše společnost využívá například elektronické evidence objednávek a oběhu smluv. Další využití elektronizace je ve sledování efektivity a produktivity jednotlivých oddělení. 2. Elektronizace zmíněných procesů výrazně přispěla k jejich vyšší efektivitě a rychlosti. Kromě efektivity přispěla elektronizace i k lepší možnosti kontroly všech fází těchto procesů.
3. Vyjednávání s klienty :-)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Babišov: 10 důvodů, proč ANO vyhrálo volby
Investujeme do podílových fondů
Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Auta
Lotus Elise Cup 260 je další z řady britských specialit.…
Šéf VW Matthias Müller se obul do Tesly: „Vyhazují stovky milionů dolarů z okna“
Video: Podívejte se, jak Tatra zdolala jednu z nejvyšších uměle vytvořených překážek světa
Navrhují automobilky auta na míru bariérovým testům? Nový test IIHS ukázal, že spíše ne
Porsche 911 Carrera T má kratší manuální převodovku a nižší hmotnost
Technologie
Po instalaci Windows 10 Fall Creators Update někomu chybí aplikace. Co s tím?
Chrome 62 má častěji upozornit na nezabezpečené weby. Nějak to ale nefunguje
Samsung má hotový 8nm proces, poslední před EUV. Výroba může začít, zájem má Qualcomm
Jak ve Windows 10 Fall Creators Update odstraněním staré instalace systému ušetřit pár „giga“?
Photoshop se naučí nová kouzla. Chybějící obraz doplní díky umělé inteligenci
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít