Na pandemii se pojištění nevztahuje? Pojišťovny couvly - Euro.cz

Přihlášení

Na pandemii se pojištění nevztahuje? Pojišťovny couvly

,
Na pandemii se pojištění nevztahuje? Pojišťovny couvly
Zdroj: Martin Pinkas/Euro

Máte životní pojištění a bojíte se, že kvůli koronavirové pandemii nedostanete vůbec nic? Nyní už nemusíte. Všechny tři pojišťovny, které měly pandemii a epidemii uvedenou mezi výlukami z pojištění, slibují, že tuto výluku zmírní.

Například ČSOB pojišťovna, která zmiňuje pandemii u životního pojištění, vydala k této věci veřejný příslib. Dokument zveřejnila na svých stránkách a slibuje zmírnění výluky z pojištění pro škodné události vzniklé následkem epidemické nebo pandemické nákazy u pojištění léčebných výloh. Přesně takhle se jmenuje třístránkový dokument.

Máte uzavřenou životní pojistku

„V praxi to tedy znamená, že pokud zemře pacient s nemocí covid-19 prokazatelně v důsledku například nádorového onemocnění nebo srdečního selhání, naše pojišťovna samozřejmě plní, protože hlavní příčinou úmrtí v daném případě nebyl stanoven covid-19, ale již současně probíhající, chronické a i jinak zcela fatální onemocnění,“ ujišťuje mluvčí ČSOB pojišťovny Petr Milata. „To samé platí i pro pojistné události z pojištění hospitalizace nebo pracovní neschopnosti. Pojistné události tohoto typu proto jsou a budou posuzovány zcela individuálně,“ dodává Milata.

Pandemii coby výluku má v pojistných podmínkách také Kooperativa a ERV cestovní pojišťovna, kde se týká cestovního pojištění. Obě daly podobný slib jako ČSOB. „Pojištění léčebných výloh se vztahuje i na riziko koronaviru. Pokud by tedy byl pojištěný během pobytu v zahraničí nakažen v oblasti, která není ministerstvem zahraničí vyhlášena jako oblast se zvýšeným bezpečnostním rizikem, pojištění se na klienta vztahuje v plném rozsahu, tedy včetně rizika koronaviru,“ tvrdí zástupci Kooperativy.