Na moravské svatbě

25. června 2009, 14:47 - (red)
25. června 2009, 14:47

Nejvýznamnější firmy slavily v Národním

Žebříček sto nejvýznamnějších firem České republiky sestavovaný Sdružením CZECH TOP 100 na základě přesně měřitelných hospodářských výsledků představil výsledky již po patnácté.
Neziskové sdružení si zakládá na tom, že ani dodatečně nežádá oceněné firmy o finanční příspěvek a veškeré akce financuje ze svých prostředků získávaných od partnerů. Ti využívají spojení se značkou CZECH TOP 100 ke svému zviditelnění před rozhodujícími osobnostmi české ekonomiky.
Letošní vyhlášení sto nejvýznamnějších firem za rok 2008 bylo nejen jubilejní, ale také originální. „Jakkoli je vyhlašování našich žebříčků vždy důstojné, chtěli jsme se letos v tom jubilejním odlišit od všech podobných ceremoniálů. Chtěli jsme připravit něco, nač ocenění i naši partneři a hosté budou dlouho v dobrém vzpomínat,“ říká předseda Sdružení CZECH TOP 100 Jan Struž.
Na scéně Národního divadla už nebyl jen řečnický pult a důstojní pánové s diplomy, nezpívaly se náročné operní árie, netančil se balet, nýbrž se rozvinula nefalšovaná moravská svatba. Osmdesát hudebníků, tanečníků a zpěváků od pěti do šedesáti let ve slováckých krojích vsáklo ke svatebním stolům vážné manažery, vysokoškolské profesory a další osobnosti. Svatební koláčky byly dovezeny čerstvé z jihovýchodní Moravy, doplnila je domácí slivovice a nejlepší víno z jižních strání. Místo diplomů obdrželi manažeři od sličné nevěsty vyšívané šerpy se svatebními vonicemi, místo suchého ohlašování oceněných vyzpívával mužský sbor jména firem, místo státnického potřásání rukou se přiťukávalo slivovicí.
Svatba pokračovala i po ceremoniálu v prostorách Národního divadla. Akci připravilo sdružení ve spolupráci se starostou Boršic u Blatnice Bohuslavem Vávrou, učitelem malotřídky v Nivnici Vlastimilem Ondrou, autorem scénáře, režisérem a šéfem produkce slováckých souborů, mužským sborem Boršičané, ženským sborem Nivnička, kapelou Boršičanka, dětmi ze souborů Kuřátko z Bánova, Malá Nivnička z Nivnice, slováckými pekařkami, řezníky, sýraři, vinaři, šičkami a vyšívačkami krojů. Blahoslavený kraj a lidé pod Svatým Antonínkem!

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Už jste požádali finanční úřad o prominutí pokuty za kontrolní hlášení?
Známé tváře a volby. Které osobnosti podporují SPD, TOPku, či Piráty?
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Auta
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto,…
Kam se poděl Natural 95 a běžná nafta? Nikam, teď se značí E5 a B7
Kolik může stát Škoda Karoq „v plné palbě“? Klidně přes milion
Jaguar zvažuje nástupce modelu XK. Použil by upravenou platformu z F-Typu
Volkswagen chce závodit s elektrickým prototypem. Zřejmě zkusí Pikes Peak
Technologie
Je tu Mini-ITX deska pro Skylake-X. Díky slotům SO-DIMM má pořád čtyřkanálové paměti
Právě vyšlo Ubuntu 17.10. Populární linuxová distribuce má několik klíčových novinek
Fotografové zapláčou. Adobe ukončí Lightroom 6, budoucnost je v předplatném
Dva displeje spojené v jeden. ZTE Axon M je hodně opožděnou revolucí
Nokia 7 je tady. Sympatická střední třída má skleněná záda a punc od Zeisse
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít