Na lukrativních pozemcích Mototechny vydělá bývalý manažer PPF Karel Pražák - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Na lukrativních pozemcích Mototechny vydělá bývalý manažer PPF Karel Pražák

,
Na lukrativních pozemcích Mototechny vydělá bývalý manažer PPF Karel Pražák
Zdroj: Hynek Glos, Euro

Areál státního podniku Mototechna v pražské čtvrti Stodůlky se od dob socialismu moc nezměnil. Před vrátnicí a kancelářemi už ale nestojí žigulíky, tatrovky, moskviče či starší typy škodovek, které státní podnik prodával od konce války v Československu, ale moderní volkswageny, BMW či octavie.

Brzy se ale místo může proměnit k nepoznání. „Skoro přesně po 20 letech budeme konečně areál prodávat. Čekám jen na ocenění, které mi mají poslat z Vysoké školy ekonomické,“ říká týdeníku Euro ve své kanceláři v prvním patře administrativní budovy konkurzní správce Tomáš Pelikán. O Mototechnu se stará od roku 1999, kdy předlužený státní podnik zkrachoval.

Suma, kterou kupec zaplatí za šestnáctihektarový areál u dálnice na Plzeň, přitom zřejmě nebude malá. Kromě kanceláří je v něm obrovská skladová hala, ubytovna, mycí linka a několik autoservisů, které každý rok vydělají asi deset milionů korun. Atraktivnější však patrně bude postavit na místě lukrativnější domy či byty, jichž je v současnosti v hlavním městě nedostatek.

„Hodně bude záležet na tom, co se tam dá postavit. Jedná se ale o zajímavé pozemky a hodnota se může přehoupnout hodně přes miliardu korun,“ říká pod podmínkou anonymity ředitel pro development velké pražské realitní skupiny.

Celý článek najdete v aktuálním vydání týdeníku Euro, které vychází v pondělí 23. ledna a ke stažení je na www.alza.cz/euro

Euro titulka 04