Analýza dat: na VŠE vzniknou dva nové obory - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Analýza dat: na VŠE vzniknou dva nové obory

, red,
Analýza dat: na VŠE vzniknou dva nové obory
Zdroj: shuttershock

Studentům na fakultě informatiky a statistiky Vysoké školy ekonomické se otevřou dva nové obory se zaměřením na analýzu firemních dat. Škola novou studijní oblast pojmenovala Data & Business a chystá se studenty učit, jak datové vědy, pokročilou analytiku či umělou inteligenci používat v každodenním manažerském rozhodování a řízení firem.

„V Česku zatím chyběly studijní programy zaměřené na reálné využití dat a analytiky v byznysu a podnikání,“ komentuje vznik oborů vedoucí katedry informačních technologií Ota Novotný.

Na podzim budou spuštěny první programy, MBA s názvem Data & Analytics for Business Management powered by KPMG a také vedlejší specializace magisterského studia pro studenty ostatních fakult VŠE. Od zimního semestru 2020 pak přibude magisterský profesní studijní program Data a analytika pro byznys s čtyřměsíční praxí ve firmách.

Láká vás studium nových oborů na VŠE?

Partnerem oboru je česká pobočka poradenské společnosti KPMG, podle které nejžádanějším profesním profilem dnes není IT specialista, který dokáže data „jen“ sbírat a třídit. Firmy prý potřebují hlavně odborníky, kteří dokážou data interpretovat a aplikovat je.

„Velké množství manažerů se dnes stále rozhoduje na základě svých vlastních dojmů a pocitů, nikoliv dat a analýzy. To chceme změnit,“ říká David Slánský, partner KPMG Česká republika. Na výuce se svými projekty budou podílet další české firmy. Ve spolupráci s KPMG pořádá VŠE tento víkend také Datafestival, který boří mýty kolem dat a složitosti práce s nimi.

Přečtěte si:

Náměstek ministerstva průmyslu Očko: Mobilní data jsou drahá

 Náměstek ministryně průmyslu Petr Očko