Na bowlingu v Lánech

25. listopadu 2013, 12:00 - Blahoslav Hruška, Euro
25. listopadu 2013, 12:00

Právě jsem se vrátil z Lánského zámku a mohu vám sdělit, že pan prezident všechny mé návrhy, přesně tak, jak byly podány, přijal. Přesně touto větou, vytrženou z historického kontextu, se včera mohl lídr hnutí ANO Andrej Babiš v dobré náladě obrátit na své věrné.

Tablet ani chytrý telefon věren svým zásadám sice nepoužívá, ale čerstvé číslo týdeníku EURO již včera plnilo stránky webových serverů, a tak se Babiš mohl vydat do Lán s tím, že má v kapse důležitý důkaz pro svou nespolupráci s StB.

Churavějící prezident sice schůzku s magnátem nijak nekomentoval, bylo ale jasné, že si nechal naservírovat jména a funkce, které bude chtít ANO obsadit. Babiš mohl být spokojen. Sám chce jen křeslo vicepremiéra pro ekonomiku, které si představuje jako manažerský post, z něhož bude honit „své“ ministry. Mezi jinými třeba i Davida Ondráčku, mimo jiné kritika financování SPOZ. Ondráčku navrhuje ANO na post ministra vnitra.

Pánem situace je Zeman

Takový Bohuslav Sobotka to má mnohem těžší. Na kobereček do Lán jezdí každý pátek. Symbolicky je to asi totéž, jako když se v roce 1871 samostatnost Německa vyhlašovala ve Versailles. Také v Lánech se před pár týdny režíroval Sobotkův pád a není asi většího ponížení než nesměle předkládat jména rodící se koalice Zemanovi z křesla, kde seděli pučisté.

I když Sobotka jako vždy nehne brvou a Babiš uvolněně rozpráví o tom, že si vedení ANO zahrálo bowling a je v pohodě, pánem situace je opět Zeman. Indisponovaný mocnář sice nevychází ze svého venkovského sídla, o to s větší devótností za ním ale měsíc po volbách jezdí stranické ekipy. Včetně Babiše, který jinak chce politiku řídit jako soukromou firmu a především makat. Sídlí snad v Lánech otec-zakladatel Babišova impéria, s nímž je třeba věci konzultovat?

A když už jsme u toho bowlingu – oblíbenou zábavou vojáků bylo srážení kuželek s obličeji významných protivníků. Být Babišem nebo Sobotkou, jeden by si dával větší pozor na to, koho Zeman po večerech sestřeluje v lánském kuželníku. Aby nakonec ČSSD nemusela vzdát více než vnitro a finance a Babiš na radu experta Miloše Zemana neřídil stát se samými nestrannými odborníky na ministerských postech.


Čtěte další komentáře Blahoslava Hrušky:

Odvoláváme, co jsme odvolali

Děkujeme, že svítíte

Konec igelitu v Čechách


Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy budou Vánoce a vánoční prázdniny?
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít