Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

 Delegace expertů z Ázerbájdžánu a Gruzie navštívila v průběhu února české firmy zabývající se inovativními technologiemi v oblasti řízení dopravy a Smart Cities
Delegace expertů z Ázerbájdžánu a Gruzie navštívila v průběhu února české firmy zabývající se inovativními technologiemi v oblasti řízení dopravy a Smart Cities
Autor: Ministerstvo průmyslu a obchodu

MPO v roce 2019 přivítalo již čtyři delegace ze členských zemí Východního partnerství s cílem podpořit český export

04. dubna, 17:45 - Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
 Delegace expertů z Ázerbájdžánu a Gruzie navštívila v průběhu února české firmy zabývající se inovativními technologiemi v oblasti řízení dopravy a Smart Cities
Delegace expertů z Ázerbájdžánu a Gruzie navštívila v průběhu února české firmy zabývající se inovativními technologiemi v oblasti řízení dopravy a Smart Cities
Autor: Ministerstvo průmyslu a obchodu
04. dubna, 17:45

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR aktivně podporuje export a investiční projekty českých podnikatelů v zahraničí. Mezi využívané nástroje patří pořádání incomingových a outgoingových misí, na kterých spolupracuje s představiteli jednotlivých zastupitelských úřadů.

Státy Východního partnerství představují pro Českou republiku tradiční obchodně-ekonomické partnery. V prvních měsících roku 2019 Ministerstvo průmyslu a obchodu uspořádalo dvě incomingové mise na podporu českého exportu pro čtyři ze šesti členských států Východního partnerství. Vzdělávací mise, jichž se zúčastnili potenciální nákupčí z Arménie, Ázerbájdžánu, Gruzie a Moldavska byly zaměřeny na oblast Smart Cities a městské hromadné dopravy.

Delegace expertů z Ázerbájdžánu a Gruzie navštívila v průběhu února české firmy zabývající se inovativními technologiemi v oblasti řízení dopravy a Smart Cities. Hlavním cílem projektu bylo seznámit ázerbájdžánské a gruzínské představitele dopravních podniků a magistrátů s českými společnostmi integrujícími nejnovější technologie do městské infrastruktury.

V březnu ministerstvo přivítalo delegaci zástupců z Jerevanu a Kišiněva zastupující nejdůležitější městské instituce zabývající se městkou hromadnou dopravou v obou městech. Delegace během svého pobytu navštívila společnosti zabývající se výrobou dopravních prostředků, viděla možnosti řízení dopravy v dopravních podnicích a dozvěděla se o možnostech financování projektů. Na závěr byli účastníci přijati na Magistrátu hl. m. Prahy náměstkem primátora pro dopravu Adamem Scheinherrem.

V březnu ministerstvo přivítalo delegaci zástupců z Jerevanu a Kišiněva zastupující nejdůležitější městské instituce zabývající se městkou hromadnou dopravou v obou městech ( Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu, Autor: Ministerstvo průmyslu a obchodu )

Součástí obou misí bylo především představení technologií v praxi. Delegace si zblízka prohlédly již implementovaná řešení a navštívily dispečink řízení dopravy v Praze. Účastníci měli také možnost vyzkoušet si kvalitu a fungování hromadné dopravy v České republice. Zástupci společností účastníky misí ubezpečili, že představovaná inovativní řešení je možné použít na již fungující technologie. Bylo jim však doporučeno nejprve provést audit ve svých městech, aby nedocházelo k případnému dublování a všechna nová řešení byla pro koncové uživatele co nejvíce užitečná.

V organizování incomingových misí bude MPO ČR i nadále pokračovat. V prvním pololetí 2019 je naplánovaná mise z Běloruska v oblasti vodohospodářství a dále mise z Ázerbájdžánu, která se zaměří na letecký průmysl. Ukrajina nezůstane pozadu - během Mezinárodního strojírenského veletrhu 2019 bude na programu Business den Ukrajiny a Business den Běloruska. Obě tyto akce budou rovněž spojeny s incomingovou misí.

Další akcí podporující export je mezinárodní konference pořádaná Ministerstvem průmyslu a obchodu k výročí 10 let od vzniku platformy Východní partnerství EU, která se bude konat ve dnech 16. a 17. dubna 2019 v Praze. Tato akce vychází z dlouhodobé české podpory pro ekonomickou spolupráci a konvergenci mezi členskými státy EU a jejich východními partnery – Arménií, Ázerbájdžánem, Běloruskem, Gruzií, Moldavskem a Ukrajinou.


Čtěte také

Události  Vojáci české armády

Platy vojáků se v příštím roce zvednou o 1500 korun

Platy vojáků by se měly od začátku roku zvýšit plošně o 1500 korun. Vojákům zařazeným do…

16. listopadu 2019

 Zuzana Čaputová a Miloš Zeman při otevření Českého domu v Bratislavě

Zeman a Čaputová otevřeli v Bratislavě Český dům

Český prezident Miloš Zeman dnes s hlavou Slovenska Zuzanou Čaputovou otevřeli v…

16. listopadu 2019

 Šéf AfD v Durynsku Björn Höcke

Heil Höcke! Šéf AfD v Durynsku děsí Německo

AfD v Durynsku přeskočila křesťanské demokraty. Její tamní šéf Björn Höcke vlastní stranu…

16. listopadu 2019

 Dálnice - ilustrační foto

U snědené dálnice. Stavělo by se, ale přestává být za co

Budou o kompletní dálniční síti snít i naši potomci za padesát let?

16. listopadu 2019

Události Stávka. Lidé v Praze během dvouhodinové celostátní generální stávky 27. 11. 1989 žádali „konec vlády
jedné strany“

Třicet let na vzestupu. Období po roce 1989 je příběhem úspěchu

Země střední Evropy, Pobaltí i část Balkánu mají za sebou tři dekády mimořádného…

16. listopadu 2019

Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Hodnocení

Zaujal Vás tento článek?
Ohodnoťte ho

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Finance
Mince či bankovky jsou lákavější investicí než zlato, zhodnotí se rychleji
Změnil jsem dodavatele a platím víc! I k tomu může dojít
Jak žádat o mateřskou?
Kdy letos začíná advent?
O kolik se v roce 2020 zvednou platy ve veřejné sféře?
Auta
Grafická demododávka společnosti 3M na veletrh CzechBus
VW vystavuje v Praze posla své elektrické budoucnosti. Kvóta pro ČR je už prodaná
Peugeot se vrátí do Le Mans. Deset let poté, co vytrvalostní závody opustil
Setrvačník nemusí být jen součást motoru. Lze s ním i nabíjet elektroauta, ukazuje Škoda
Ferrari Roma je kupé s parádním designem a výkonem 620 koní
Hry pro příležitostné hráče