„Mostečtí“ miliardáři nakupují. BPD Development získal kancelářskou budovu Argo Alpha - Euro.cz

Přihlášení

„Mostečtí“ miliardáři nakupují. BPD Development získal kancelářskou budovu Argo Alpha

,
„Mostečtí“ miliardáři nakupují. BPD Development získal kancelářskou budovu Argo Alpha
Zdroj: Peakside Capital

Administrativní budovu Argo Alpha na Evropské třídě v Praze 6 koupila skupina BPD Development od investiční skupiny Peakside Capital.

„Argo Alpha je kvalitní kancelářská budova se skvělou dopravní dostupností a prestižními nájemci, jako jsou Sanofi-Aventis, ČSA, AeskuLab, Konica Minolta nebo Takenaka Europe,“ komentoval finanční operaci Martin Machala z CBRE, která s transakcí pomáhala.

Budova Argo Alpha má kancelářskou plochu jedenáct tisíc metrů čtverečních třídy A na pěti nadzemních podlažích. Postavena byla v roce 2009. Stojí v sousedství stanice metra Veleslavín a je téměř plně obsazena. Ve dvou podzemních podlažích se nachází 300 parkovacích stání a také skladové prostory.

BPD Development patří do skupiny BPD, kterou založili Vasil Bobela, Petr Pudil a Jan Dobrovský, podnikatelé spojení s privatizací Mostecké uhelné společnosti, k nimž se později přidal Pavel Brůžek. S investiční skupinou Peakside Capital neobchoduje BPD poprvé. Už na sklonku předloňského roku od ní koupila kancelářské centrum Cube, které je rovněž situované směrem na pražské letiště.