Monstrproces se odsouvá. U newyorského soudu s Radovanem Vítkem žádá protistrana o odklad - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Monstrproces se odsouvá. U newyorského soudu s Radovanem Vítkem žádá protistrana o odklad

,
Monstrproces se odsouvá. U newyorského soudu s Radovanem Vítkem žádá protistrana o odklad
Zdroj: čtk

Plánované soudní projednávání žaloby na společnost CPI Property Group tuzemského byznysmena Radovana Vítka a další v New Yorku bylo na základě žádosti bývalého generálního ředitele společnosti Orco Jean-François Otta a české J&T Banky odloženo o dva týdny na 2. srpna.

Newyorský hedgeový fond Kingstown Capital Management a další účastníci včetně Marka Čmejly a Jiřího Diviše zažalovali v dubnu v New Yorku Radovana Vítka, českého realitního byznysmena s celoevropskými aktivitami. „Termín předběžného jednání se posunuje se o dva týdny na pátek 2. srpna,“ uvedlo mediální zastoupení společnosti Investhold, za kterou stojí bývalí manažeři Mostecké uhelné Marek Čmejla a Jiří Diviš. Podle informací webu Euro.cz žádala protistrana o odročení předběžného jednání, jelikož jim nebyla do plánovaného termínu doručena žaloba.

Fond Kingstown Capital Management a česká investiční společnost Investhold, tvrdí, že Vítek provozoval propracovaný nezákonný podnik, který ze subjektů navrhovatelů vyvedl více než jednu miliardu amerických dolarů.


Přepych v Dalmácii: miliardář Vítek investuje v Chorvatsku půl miliardy


Dle dubnové stížnosti doručené soudu v New Yorku byl Vítek podporován českou J&T Bankou, jakož i lucemburskou developerskou společností Orco Property Group a Orco Germany, nyní známou pod názvem CPI Property Group, která v celé Evropě disponuje nemovitostním portfoliem v hodnotě osm miliard amerických dolarů. Mluvčí J&T Banky Monika Veselá se k případu nechtěla vyjadřovat. V minulosti však už zástupci skupiny J&T vyjádřili s žalobou nesouhlas s tím, že je podána účelově.

Poté, co společnost Kingstown Capital získala významný podíl ve skupině Orco Property Group, Vítek podle stížnosti „tajně převzal kontrolu nad Orco prostřednictvím řady společností a nasazených spřízněných osob“. Mezi tyto spřízněné osoby patří bývalý generální ředitel společnosti Orco Jean-François Ott a matka Vítka, Milada Malá.

Čtěte také:

V srdci Londýna: realitní magnát Vítek nakupoval ve Westminsteru

Vítek si půjčil v Japonsku. CPI prodala dluhopisy za více než dvě miliardy

Vítek tiší spory ve Švýcarsku. Koupil zpět firmu za 800 milionů korun

Vítkova CPI vydala v Hongkongu dluhopisy za 1,3 miliardy korun

Požírání sebe sama: Vítkova CPI Property Group hodlá nakupovat vlastní akcie

Ohodnoťte tento článek
Diskuze