Moira dodá neprůstřelné vesty vojenské policii - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Moira dodá neprůstřelné vesty vojenské policii

, čtk,
Moira dodá neprůstřelné vesty vojenské policii
Zdroj: čtk

Firma Moira, jež dělá ve Strakonicích funkční prádlo, začne vyrábět neprůstřelné balistické vesty pro vojenskou policii. Společnost má zkušenosti s výrobou textilu pro policejní Útvar rychlého nasazení (URNA).

„Teď jsme vyhráli výběrové řízení na balistické vesty pro Vojenskou policii. Používá nás také Útvar rychlého nasazení, ti nás oslovili sami, kupují si nás dlouhá léta,“ řekla výkonná ředitelka firmy Marcela Vlčková. Moira vyvíjela balistické tričko rok ve spolupráci s Českou zbrojovkou a firmou 4M Systems.

V červnu chce Moira, jež letos investuje deset až dvanáct milionů korun, koupit stroj založený na principech průmyslu 4.0, plně automatizovaný, za 15 milionů korun. „Je to nová technologie. Musíme ho mít, abychom zachytili čtvrtou průmyslovou revoluci. Staré stroje ale hromadíme, protože existují vazby, které se nedají na nových strojích zopakovat,“ řekl zakladatel a majitel firmy Mario Vlček.


O nákupu neprůstřelných vest pro armádu čtěte více zde:

Vysvětlete nákup neprůstřelných vest, žádají ČSSD a TOP 09 Babišovo ANO

Ilustrační foto (Zdroj: ČTK)


„Naše prádlo vydrží 15 až 20 let a všechny naše výrobky splňují podmínky od 0 let věku. Silný sortiment jsou pracovní oděvy, získali jsme i německé ocenění Zelený žalud pro oděvy na práci v lese,“ řekla Vlčková. Celosvětový patent má firma i na trenýrky boxerky, jež vyvíjela tři roky.

Firma, jež vznikla roku 1990 a zaměstnává 100 lidí, vyváží asi deset procent produkce do zahraničí. Textilka měla loni obrat 86 milionů korun, meziročně vzrostl, v roce 2015 byl 72 milionů korun.

Čtěte dále:

Obrana podepsala tři zbrojní kontrakty. Munici nakoupí za tři miliardy

Obrana zaplatí 210 milionů korun za české vesty Argun

USA chtějí Česku prodat starší děla. Armáda to zvažuje