Mohelnický Siemens získal ocenění Bezpečný podnik

20. května 2011, 12:29 - Profit, TZ
20. května 2011, 12:29

Závod společnosti Siemens na výrobu elektromotorů v Mohelnici získal jako první výrobní závod v Olomouckém kraji osvědčení Bezpečný podnik.

Foto: Siemens

Toto osvědčení vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí a Státní úřad inspekce práce na základě splnění požadavků národního programu zavádění systému řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

Až 1,5 milionu elektromotorů letos vyrobí mohelnický závod společnosti Siemens na výrobu asynchronních elektromotorů, který je největší svého druhu v Evropě. Jde o rekordní počet v období po celosvětové hospodářské krizi. Rostoucí objem výroby jde ruku v ruce se stále rostoucí bezpečností výroby.

Pokles výroby během krize jsme využili k dalšímu zlepšení pracovních podmínek a organizace práce. Výsledkem je ocenění, které jsme získali jako první výrobní závod v Olomouckém kraji,“ řekl Pavel Pěnička, ředitel mohelnického závodu Siemens a dodal: „Péči o zdraví a bezpečnost práce věnujeme velkou pozornost. Myslíme i na zaměstnance se změněnou pracovní schopností, pro které jsme zřídili chráněnou dílnu přímo v podmínkách průmyslové výroby.

Od opětovného vstupu do závodu v roce 1994 společnost Siemens investovala přes čtyři miliardy Kč do modernizace podniku, rozvoje vývoje a výroby, zlepšení výrobních podmínek a ochrany životního prostředí. Dnes je mohelnický Siemens největším závodem na výrobu asynchronních elektromotorů v celé Evropě a zaměstnává 2200 lidí. V příštím roce závod plánuje otevřít novou výrobní halu. Rozšíření výroby přinese dvě stě nových pracovních míst.

Program „Bezpečný podnik“ má za cíl zvýšit úroveň bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, včetně ochrany životního prostředí, a docílit tak vyšší úrovně kultury práce a pracovní pohody, společně s vytvořením podmínek pro zavedení integrovaného systému řízení v souladu s předpisy České republiky a Evropské unie. Program byl vyhlášen v roce 1996 ministrem práce a sociálních věcí, garantem programu je Státní úřad inspekce práce v Opavě. Požadavky na systém řízení BOZP, specifikované v programu „Bezpečný podnik“, vychází z principu a zásad uplatňovaných systémovými normami ISO 14001 a ISO 9001 a jsou v souladu s požadavky pro systémy řízení BOZP stanovenými dokumentem OHSAS 18001 a příručkou ILO-OSH 2001 vydanou Mezinárodní organizací práce při OSN.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Chcete mít jako živnostník slušný důchod?
Rozhovor se zakladatelem Trip.market aneb jak si sestavit dovolenou podle vlastních představ
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Auta
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být…
Srážka se zvěří hrozí nejen na podzim. Co v takovém případě dělat?
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s pohonem 4×4 i zadokolky
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Technologie
Vyšel Vivaldi 1.13. Vylepšuje stahování a práci desítkami listů
Transcend RDC2: multifunkční čtečka karet pro smartphony (vyzkoušeno)
Messenger už nebude tak brutálně masakrovat fotky. Novým limitem je 4k
4K, HDR a 5× větší úhlopříčka, než má vaše televize. Nový projektor od BenQ stojí jen 40 000 Kč
Panelové prostředí pro aplikace ve Windows žije. Možná si ho brzy osaháme
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít