Mobilní kancelář

24. listopadu 2003, 00:00 - ŠTĚPÁNKA MIKEŠOVÁ
24. listopadu 2003, 00:00

Z JEDNÁNÍ MODERNÍCH SPOLEČNOSTÍ POMALU MIZÍ POZNÁMKY NA PAPÍRU. PODNIKATELÉ S SEBOU VOZÍ "VKUSNĚ ZABALENÉ" NOTEBOOKY. V TAŠKÁCH, KTERÉ REPREZENTUJÍ A DO NICHŽ LZE KROMĚ PŘENOSNÉHO POČÍTAČE ULOŽIT VŠE, CO ÚSPĚŠNÝ MANAŽER POTŘEBUJE.

Doplňky k notebooku usnadňují práci a přinášejí nové možnosti

Z JEDNÁNÍ MODERNÍCH SPOLEČNOSTÍ POMALU MIZÍ POZNÁMKY NA PAPÍRU. PODNIKATELÉ S SEBOU VOZÍ „VKUSNĚ ZABALENÉ“ NOTEBOOKY. V TAŠKÁCH, KTERÉ REPREZENTUJÍ A DO NICHŽ LZE KROMĚ PŘENOSNÉHO POČÍTAČE ULOŽIT VŠE, CO ÚSPĚŠNÝ MANAŽER POTŘEBUJE.

Notebookům propadá čím dám víc lidí. Ve vlaku potkáváte podnikatele s přenosnými počítači na kolenou, na jednání přestáváte chodit se stohy papíru, při prezentaci nemusíte nosit diapozitivy, stačí mít v notebooku připravenou prezentaci a v pravý čas ji ukázat světu. Zárukou toho, že cenná data z notebooku bez problémů přenesete tam, kam potřebujete, jsou kvalitní tašky. Plní funkci mobilní kanceláře - mají přihrádky a kapsy vyměřené na doplňky, které k podnikání potřebujete. Nehrozí pak, že nemůžete najít mobilní telefon nebo kartu PCMCIA. V kvalitní tašce k notebooku mají svá přesně vymezená a na míru ušitá místa.

DOBŘE ZABALENÝ NOTEBOOK

Tašky k notebookům vyrábí velké množství firem. Záleží jen na vás, jakou částku jste ochotni zaplatit a jak dalece musí váš „obal“ na přenosný počítač reprezentovat. Platí tu stejná pravidla jako u všech typů zboží - čím luxusnější tašku zavedenější značky chcete, tím více musíte zaplatit. A tak jsou na českém trhu k dostání tašky na notebook za pět set korun stejně jako kožené kufry za deset tisíc korun a víc. Obecně se dá říci, že nejvíc se platí za kůži či „více odolné“ materiály. Firmy tašky na notebooky vyrábějí třeba z ballistického nylonu, polyesteru v kombinaci s koskinem a samozřejmě už zmiňované kůže různých barevných odstínů. Vnitřní části brašen jsou polstrované a samotný notebook má přesně určené místo tak, aby se v tašce nemohl hýbat a vyhnul se tak zbytečným otřesům, které by mohly poškodit pevný disk či jiné části. Navíc si skoro vždy můžete vybrat, jestli tašku budete nosit přes rameno - nezbytnou součástí standardní výbavy je odnímatelný ramenní popruh, ženy zase ocení vyndavací kapsičky - k notebooku si tak můžou přibalit třeba kosmetiku. Pokud si chcete pořídit tašku na notebook, měli byste pečlivě zvážit následující body:

1. jaké rozměry má váš notebook - nevyplácí se kupovat větší brašnu, protože otřesy mohou volně uložený notebook poškodit

2. zda chcete reprezentovat, nebo jen „přenášet data“ - podle toho zvolte materiál a značku, od nichž se odvíjí cena

3. kolik materiálů s sebou denně do kanceláře nosíte

4. zda využijete odnímatelné součásti tašek - může jít třeba o tvrdé desky, které se hodí na jednání samostatně jako obal na cenné dokumenty či vyjímatelné kapsičky pro kabely, nabíječku atd.

5. jak dlouho vám má taška vydržet

DOPLŇKY A PŘÍSLUŠENSTVÍ

Do této kategorie patří nejen tašky, ale i PCMCIA karty, o nichž jsme psali v Profitu č. 41/2003. Zahrnout sem můžeme i adaptery do auta, audio a TV adaptery nebo speciální klávesnice a myši, vyrobené přímo pro přenosný počítač. Při večerní práci s notebookem mnozí ocení přídavné lampičky k nasvícení pracovní plochy. Dostupnou specialitou poslední doby, která se ale netýká pouze notebooků, jsou Flash disky. Jde o asi 5 centimetrů dlouhé a 1,5 centimetrů široké zařízení (také se mu říká klíč či „špunt“ - kvůli tvaru) s velkou kapacitou, kterou slouží jako jednoduchý přenašeč dat. Přes USB port Flash disk připojíte k notebooku a pak vše funguje stejně jako s disketou. Chcete-li na Flash disk nahrát data z notebooku, prostě je zkopírujete.

PRODUKTY NA TRHU

DICOTA

Firma Dicota vznikla v roce 1991 v Německu. Založil ji Siegmund Gailing, který v té době vlastnil společnost na reklamní předměty. Inspiroval ho dobrý mnichovský zákazník, který hodně cestoval a toužil po speciálních kufrech, kam by se mu vešly všechny důležité materiály. Gailing kufry sám navrhl a vyrobil. Název Dicota je zkrácením slov „Die Computertasche (taška na počítače)“. V současné době má Dicota vnabídce devět řád tašek a kufrů a různé příslušenství. Tašky vyrábí z různých materiálů od polyesteru, přes koskin, kůži po kombinaci Hliník / Conpearl. Pobočky Dicoty jsou v západní, střední i východní Evropě, Americe i Kanadě.

TARGUS

Zjednodušte si svůj mobilní život. Tak by se dal zhruba přeložit slogan mezinárodní společnosti Targus. Má za sebou dlouhou historii a v nabídce sedm typů tašek na přenosné počítače z nylonu, koskinu, kůže, aj. Společnost byla založena v roce 1982 ve Velké Británii, v roce 1988 pronikla na americký trh. Nyní má čtyřicet pět poboček v celém světe a její zboží prodává přes distributory ve 145 zemích. Targus podle svých slov pečuje o to, aby jeho výrobky byly zárukou ochrany a bezpečí a aby odpovídaly moderním trendům a požadavkům současného „mobilního“ životního stylu lidí na cestách.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Nvidia má nové GeForce pro notebooky, MX110 a MX130. Používají ale staré 28nm čipy
Psaní na displeji tažením a nová gesta při psaní rukou [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít