MMS novinky

23. června 2003, 00:00 - admin
23. června 2003, 00:00

Dva zajímavé mobilní telefony s integrovaným digitálním fotoaparátem, barevným displejem a podporou MMS služeb začal minulý měsíc nabízet mobilní operátor Eurotel.Nokia 3650Telefon zaujme především extravagantním vzhledem, klasickým mobilům se tento nekonvenční přístroj podobá jen vzdáleně.

Dva zajímavé mobilní telefony s integrovaným digitálním fotoaparátem, barevným displejem a podporou MMS služeb začal minulý měsíc nabízet mobilní operátor Eurotel.

Nokia 3650

Telefon zaujme především extravagantním vzhledem, klasickým mobilům se tento nekonvenční přístroj podobá jen vzdáleně. Netradičně uspořádaná klávesnice, která má číselná tlačítka uspořádána do kruhu, přitom nabízí solidní možnost pro ovládání telefonu, i další tlačítka jsou pro pohodlnou práci s přístrojem dobře umístěna. Stotřicetigramový mobil má v zadní části telefonu zabudovaný digitální fotoaparát. Pořízené obrázky se zobrazují na barevném displeji, který umí zobrazit 4096 barev při rozlišení 176 x 208 bodů. Kromě fotografií však lze kamerkou pořizovat i videosekvence - krátké videozáznamy se zvukem. Oboje lze posílat i přijímat jako multimediální zprávy MMS, prostřednictvím technologie GPRS a HSCSD lze také prohlížet wapové stránky. Vnitřní paměť telefonu je možné rozšířit pomocí karty MMC, již v základním balení telefonu je přibalena jedna s kapacitou 16 MB. Kromě infračerveného portu lze telefon s dalšími zařízeními propojit technologií bluetooth, tak lze do přístroje stáhnout i polyfonní vyzvánění, které také umí. Nokia 3650 je třípásmový mobil, lze ho tedy používat ve všech zemích Evropy (pásma 900 a 1800 MHz) i v Severní Americe (1900 MHz).

Samsung V200

Druhou zmiňovanou novinkou u Eurotelu je mobilní telefon Samsung V200, který je na rozdíl od Nokie (130 x 57 x 26 mimimetrů) výrazně menší, má totiž rozměry 91 x 48 x 23 milimetrů. „Véčko“ korejského výrobce je také lehčí, váží pouhých 96 gramů. Telefon má dva displeje, ten velký vnitřní má rozlišení 128 x 160 bodů a zobrazuje až 65 tisíc barev. Digitální kamera pro pořizování snímků je umístěna ve středovém kloubu, lze s ní tak otáčet o 180 stupňů a fotit i autoportréty. Obrázky lze poté prostřednictvím MMS odeslat na jiný telefon podporující tuto službu. Pro majitele mobilů, které MMS nepodporují nebo nemají, je možnost prohlédnout si fotky na speciální webové stránce po vložení telefonního čísla a hesla. Dalšími přednostmi telefonu s dvěma displeji je polyfonní vyzvánění nebo například dlouhé SMS zprávy. Z wapových portálů je také možné do telefonu stahovat obrázky, tapety displeje a vyzvánění. Prostřednictvím infračerveného portu nebo kabelu, jež je součástí balení, lze přístroj připojit k počítači a prostřednictvím GPRS se tak připojit na internet. Také tento telefon je triální a lze jej tedy používat v Evropě i ve Spojených státech.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Víkend bude plný prázdnin: trošku volna a více času
Servisní prohlídka auta na zimu: Kolik stojí a na co se zaměřit
Dlouhá cesta do práce? I na dojíždění a stěhování existuje příspěvek
Babišov: 10 důvodů, proč ANO vyhrálo volby
Investujeme do podílových fondů
Auta
Lotus Elise Cup 260 je další z řady britských specialit.…
Šéf VW Matthias Müller se obul do Tesly: „Vyhazují stovky milionů dolarů z okna“
Video: Podívejte se, jak Tatra zdolala jednu z nejvyšších uměle vytvořených překážek světa
Navrhují automobilky auta na míru bariérovým testům? Nový test IIHS ukázal, že spíše ne
Porsche 911 Carrera T má kratší manuální převodovku a nižší hmotnost
Technologie
Bixby 2.0: hlasový asistent Samsungu se rozšíří i do ostatních zařízení, půjde přes něj ovládat ledničku
Google Pixel 2 je v Česku, ale stojí pořádný balík
Logitech MX Master 2S: jak jednou myší ovládat tři počítače (vyzkoušeno)
Po instalaci Windows 10 Fall Creators Update někomu chybí aplikace. Co s tím?
Chrome 62 má častěji upozornit na nezabezpečené weby. Nějak to ale nefunguje
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít