Mladoboleslavské SUV i stylovka pro děti. Český autoprůmysl vstoupil do éry elektrické - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Mladoboleslavské SUV i stylovka pro děti. Český autoprůmysl vstoupil do éry elektrické

,
Mladoboleslavské SUV i stylovka pro děti. Český autoprůmysl vstoupil do éry elektrické
Zdroj: Škoda Auto

Čeští výrobci v čele s mladoboleslavskou Škodovkou naplno vstupují do éry elektromobility, na konci dekády má být aut na baterky na silnicích většina.

Byla to pompézní show. Taková, která měla jasně deklarovat vstup největší české automobilky Škoda Auto do nové éry elektromobility. Že je minulý týden představený model Enyaq iV pro mladoboleslavskou fabriku klíčový, ostatně vedle velikosti akce dokazovala i účast nejvyššího vedení firmy. Před kameru i hosty v sále tak poprvé předstoupil i nedávno jmenovaný předseda představenstva Thomas Schäfer a přítomni byli i ostatní členové představenstva.

„Elektromobilita je budoucnost,“ nenechal diváky přímého přenosu na pochybách, kam se značka v budoucnu vydá, například člen představenstva pro oblast prodeje a marketingu Alain Favey.

Pro Škodovku to přitom není první výlet do světa elektrických pohonů. Vedle nabíjecích hybridů Superb iV a Octavia iV má ve svém portfoliu už i plně elektrický model Citigo(e) iV, na němž si s úspěchem ověřila zájem zákazníků. Pro letošek je tento maličký městský hatchback s cenovkou zhruba půl milionu korun vyprodaný.

Jenže zatímco Citigo(e) iV je jen předělaným konvenčním modelem, Enyaq iV je od počátku vyvíjen jako ryzí elektromobil. A je také prvním modelem značky postaveným na nové společné platformě MEB určené pro elektrické vozy. „Chtěli jsme udělat takový elektromobil, který lidé budou skutečně chtít. A tady je. Skutečné SUV, prostorné, kvalitní. A jen tak navrch i plně elektrické,“ doplnil k novince Favey.

Škodovka si novinku nadělila k 125. výročí své existence. Jejímu představení tak předcházel i průřez a ukázka klíčových modelů v bohaté historii…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?