Místo kyslíku čerstvý vzduch

07. května 2008, 16:31 - Ivan Pilný
07. května 2008, 16:31

Glosy postaršího technokrata

Nevím, jestli jsem jediný, kdo má znovu potíže s e-mailovou schránkou u Telefóniky O2 kvůli spamům. Než se pustím do líčení zkušeností s pokusem o nápravu, uvedu dvě zprávy, jež jsem nedávno zaznamenal. Telefónica O2 se rozhodla zaplatit T-Mobilu miliardovou částku požadovanou v soudním sporu o výši poplatků za propojení. Důvod je zřejmý. Bývalý monopol nemůže manipulovat s majetkem, včetně nemovitostí, které chce prodat. Nemůže ani vyplatit dividendy, které už neinkasuje stát, ale v drtivé většině mateřská firma. V USA známý zlobivý minoritní akcionář Carl Icahn dosáhl rozpůlení Motoroly a očistění od totálně propadající mobilní divize. Vida, i s giganty jde něco dělat.
Teď k mé poště. E-mailovou schránku mám zřízenou v rámci ADSL poskytovaným Telefónikou O2. Jsem tedy jejím zákazníkem. S ADSL i s cenou za službu jsem spokojen. Až na to, že k ní musím platit známou padesátiprocentní přirážku. Platím pevnou linku, paušál, nájem telefonního přístroje, které prakticky nevyužívám. Po změně e-mailového systému v Telefónice opět dostávám stovky nejprimitivnějších spamů denně. Pokus získat informace a nápravu v call centru skončil jako obvykle, možná hůře. Po řadě minut prokládaných stisky různých čísel a následných prodlevách mi technik sdělil, že s problémem nemůže nic dělat. Neví, jak jsou nastaveny spamové filtry, neví, zda s tím něco mohu udělat já sám. Druhý pokus byl e-mailem. Odpověď mne odkázala na návod. Zároveň mi autorka sdělila, že moje e-mailová schránka je zadarmo v rámci placeného ADSL. Díky, ocenil bych spíše zadarmo panáka denně za trpělivost při mazání spamů. Návod bohužel nepomohl, zřejmě patřím mezi ty, kteří jej nejsou schopni pochopit a zprovoznit. Uvítám radu od kohokoli, komu se povedlo spamové filtry nastavit.
Nevyprávěl bych znovu něco tak banálního a mnohokrát publikovaného jako zkušenosti se zákaznickým přístupem Telefóniky kopírujícím standardy minulého monopolního vlastníka. Jsou tu ovšem výše zmíněné zprávy. Ty mi ukázaly, že důslednost v soudních sporech a uplatňování práv minoritních vlastníků je účinná strategie. Chce to asi dost trpělivosti, ale výsledky jsou pro arogantní společnosti mnohem bolestnější než plácnutí přes ruku regulátorem. Jsem v pokušení koupit si na burze nějaké akcie a určitě se rád přidám k jakémukoli sporu, který provětrá vzduch. Možná to vyjde, stát už není vlastníkem a nemá důvod Telefóniku chránit.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Parádní akce: Samsung Galaxy S7 za 8200 Kč a S7 Edge za 10 600 Kč
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít