Miliardy na odchodu. Přesun z Británie zvažují i vývojáři her - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Miliardy na odchodu. Přesun z Británie zvažují i vývojáři her

,
Miliardy na odchodu. Přesun z Británie zvažují i vývojáři her
Zdroj: Profimedia.cz

Stále rostoucí videoherní trh by v Británii mohl dostat velkou ránu. Až čtyřicet procent herních studií totiž zvažuje odchod ze země. Nejvíce jim vadí, že by měli ztížený přístup k talentovaným vývojářům.

Průzkum mezi pětasedmdesáti herními společnostmi provedla skupina Ukie, která se specializuje na herní trh.

Dvě pětiny respondentů přiznaly, že mají z dopadů brexitu takový strach, že kvůli němu zvažují přesun části, nebo celého svého byznysu pryč ze země. Kromě obav z horší pozice při vábení talentů je zneklidňuje i nejistota ohledně možných rozdílů zákonů o datech mezi EU a Británií. Následkem by mohlo být zvýšení cen a jedna společnost v té souvislosti dokonce přiznala, že by mohla Británii úplně odstřihnout od své distribuční sítě.


Podle legendární Apokalypsy vzniká počítačová hra. Přečtěte si více


Pro britskou ekonomiku by přitom nešlo o žádný marginální zásah. Prodeje z počítačových her loni vynesly 2,96 miliardy liber (94 miliard korun), více než například filmy nebo hudba. Většina herních studií navíc očekává další růst, i když jejich poměr se oproti loňskému roku snížil z osmdesáti na šedesát procent.

Vláda si zatím riziko ztráty většího počtu studií nepřipouští a je odhodlána udržet současný stav. „Chceme se zasadit o to, aby Británie zůstala světovým lídrem na poli vývoje videoher,“ oznámilo Ministerstvo pro kulturu, média a sport. „I nadále budeme lákat ty nejlepší světové pracovníky a spolupracovat s firmami, abychom jim pomohli i v nové světové pozici Británie.“ Konkrétní plán ale nepředstavilo.

O dopadech brexitu dále čtěte:

Brexit vás bude bolet, vzkazuje Britům Hollande

Brexit mu přináší nejistotu, přesto zůstane Gibraltar věrný Británii

BBC fandí brexitu. Proevropský pochod Londýnem ji prý nezajímal