Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Jak se stát profesionálním rozhodcem či mediátorem

Studium manažerských programů MBA a LL.M. zaměřených na oblasti financí, řízení podniku…

Protext Video: Konference CyberCon Brno 2019

Moderní technologie jako nástroj vládnutí, sociální inženýrství, novinky z oblasti…

Pronajaté auto vás může vyjít levněji než vlastní

Dvě třetiny Čechů si pořizují vozy maximálně za 200 000 korun. Volí tedy často starší…

Miláčku, vem si potravinový doplněk

03. července 2007, 14:15 - Miroslav Slaný
03. července 2007, 14:15

Přípravky ojediněle nefungují, neplatí to však pro celou kategorii

Na článek Lenky Petrášové Miláčku, vem si prášek (EURO 26/2007) zareagoval tiskový mluvčí společnosti Simply You Miroslav Slaný.

Dočetl jsem se, že potravinové doplňky na zlepšení erekce a navrácení radosti z milování nefungují a že pacienti doktora Ondřeje Trojana za ně vyhodili několik tisíc korun. Není však pravda, že jediné, skutečně účinné jsou léky na předpis. Ano, léky na předpis víceméně fungují, byť ne vždy a za všech okolností. Jejich vedlejší účinky a rizika spojená s jejich užíváním, která musí odborně posoudit lékař, ponechme stranou. Fungují však i potravinové doplňky a jejich účinnost je prokázána seriozními vědeckými výzkumy.

Ověřená účinnost.

Některé z nich jsou preklinicky i klinicky testovány, přestože to legislativa nepožaduje, a výsledky klinických studií jsou publikovány v odborném tisku. Například přípravek Argin Max byl testován klinickými studiemi s velmi dobře dokumentovaným dvojitým slepým testem u reprezentativního vzorku mužů i žen, který prováděli lékaři na Havajské univerzitě v USA. Studie jednoznačně potvrdily účinnost přípravku na základě dlouhodobého výzkumu a při přímém porovnání účinků s placebem, na které se většina odpůrců doplňků stravy často odkazuje. Stejně tak existují odborné vědecké studie o účinných složkách Clavinu.

Spokojení uživatelé.

Argin Max i Clavin nedávno analyzovala i Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Po náročných rozborech v laboratořích konstatovala, že oba přípravky vyhovují veškerým požadavkům ve všech sledovaných parametrech. Účinnost Argin Maxu a Clavinu potvrzují především jejich uživatelé. Už jen tím, že si je opakovaně kupují. Argin Max se prodává ve 37 zemích světa a o jeho účincích se přesvědčily statisíce spotřebitelů. Jsou snad všichni tito lidé blázni, aby si opakovaně kupovali věci, které jim nepřináší základní užitnou hodnotu? O Argin Maxu, jeho účinnosti a zkušenostech spokojených uživatelek informovala před několika lety i jedna z největších amerických televizních stanic NBC ve svých hlavních zprávách.

Lobování farmaceutických firem.

V poslední době v médiích zaznamenávám články zabývající se údajnou nefunkčností potravinových doplňků na podporu sexuální apetence. Tyto výstupy jsou výsledkem dobrého lobování farmaceutických firem a mají jediný cíl - diskreditovat nepřímou konkurenci, která jim ujídá kus koláče. Bohužel se občas stane, že se i seriózní a kvalitní novinář nechá ovlivnit a argumenty druhé strany nerespektuje či dokonce zesměšňuje. Často jsou citováni „nezávislí“ odborníci, kteří velmi rádi konkurenční produkt odsoudí.

Pochybné postupy.

V týdeníku EURO 26/2007 je například citován odborný názor Ondřeje Trojana. Ano, je to ten stejný doktor Trojan, který před necelým rokem nabízel k dispozici pacientce svůj penis jako léčebnou metodu. V reakci na daný skandál prohlásil, že to je přece normální vědecký postup. Je to také tentýž doktor Trojan, který jezdí po světě na kongresy na náklady farmaceutických firem, které vyrábějí a prodávají léky na předpis.
Jako protiváhu k odbornému názoru doktora Trojana postavme pohledy jiných nezávislých sexuologů, kteří účinnost některých potravinových doplňků potvrzují.

Odlišné názory odborníků.

Například doktor Tomáš Fait se postavil za účinky Clavinu. A doktor Radim Uzel je přesvědčen, že Argin Max podstatně rozšiřuje možnosti řešení poruch mužských i ženských sexuálních funkcí. Kromě výrazného zlepšení sexuálních funkcí u mužů preparát příznivě ovlivňuje libido, u žen pak zlepšuje orgastickou pohotovost. Někdo by mohl namítnout, že doktor Uzel vystupuje v reklamě na Argin Max a na Argin-IN, a není tedy nezávislý. Nikdo ale jistě nezpochybní americkou profesorku a generální tajemnici Světové organizace pro sexuální zdraví (WAS) Beverly Whippleovou, která je mezi svými kolegy považována za světovou špičku v oboru sexuologie. I tato erudovaná odbornice se čtyřicetiletou praxí doporučuje svým pacientům a pacientkám potravinové doplňky, které zatěžují lidský organismus méně než například hormonální léčba. Podle doktorky Whippleové má Argin Max jako jediný v USA prokázán pozitivní účinky na sexuální zdraví. Považuje ho za alternativní řešení sexuálních problémů pro ženy, pokud nechtějí užívat hormony.

Neobjektivní informace.

Velmi přesvědčivé informace o příznivém vlivu Argin Maxu na řešení ženských sexuálních dysfunkcí prezentovala v roce 2001 na celosvětovém sexuologickém kongresu v Paříži také Mary Lake Polanová z lékařské fakulty Standfordovy univerzity. Ano, mezi potravinovými doplňky skutečně existují i některé přípravky, které nefungují a jsou jen směsí neškodných vitaminů. Z ojedinělých případů však nelze usuzovat na celou kategorii. Stejně tak ne úplně všechny noviny a časopisy informují vždy objektivně a pravdivě.


Čtěte také

 Výroba aut - ilustrační foto

Brexit bez dohody zvýší automobilkám náklady až o 5,7 miliardy liber

Zavedení celních sazeb Světové obchodní organizace (WTO) na automobily a dodávky dílů po…

před 3 hodinami

 Miliardáři

Miliardáři v Česku: Babiš už není ani druhý

Pořadí nejbohatších Čechů a Slováků se letos výrazně proměnilo. Za Kellnerem následují…

před 3 hodinami

 Tomio Okamura na Dnech NATO 2019

Vojáci se fotili s extremistou. „Nic neporušili,“ brání armáda své lidi

Hnutí SPD využilo fotky svého lídra Tomia Okamury s profesionálními vojáky k propagaci na…

před 4 hodinami

Prodejna firmy Apple v Číně, ilustrační foto

Spotřebitelský patriotismus: americké značky v Číně rychle ztrácejí popularitu

Před rokem se společnost Apple umístila v žebříčku popularity firem v Číně na 11. místě.…

před 4 hodinami

Události  Tygří kůže

Česká tygří matrika. Tuzemský výzkum se postaví pašerákům

Česko vstupuje na strategickou mapu, kde se vede boj proti pašování exotických zvířat.…

před 4 hodinami

Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Hodnocení

Zaujal Vás tento článek?
Ohodnoťte ho

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Finance
V sobotu je sv. Václava! Obchody zůstanou zavřené
Jak založit PayPal, jak přes něj platit a jak poslat peníze někomu jinému?
Kdy může pojišťovna požadovat přirážku ke zdravotnímu pojištění?
Jak vylepšit životopis, abyste zaujali
9 mýtů ohledně dluhu na zdravotním pojištění
Auta
Dva důvody k oslavě
Dálniční známky 2020: Vše, co potřebujete vědět
Galerie fotek, které se do AMS nevešly: Audi SQ8, Mercedes EQC, Mazda MX-5 a další
Honda Africa Twin 2020 je silnější, lehčí a chytřejší
Kvíz: Poznáte modely aut z těchto detailů?
Hry pro příležitostné hráče