Mercedes míří do sektoru minivanů

21. března 2005, 00:00 - TOMÁŠ JOHÁNEK
21. března 2005, 00:00

AKTUALITA Po vozech třídy A, které pro Mercedes představovaly krok do kategorie menších vozidel, má letos světovou premiéru třída B. Jde o nové modely, které spojují výhody cestovního automobilu s rodinným vozem Třída B jednoznačně vychází z platformy třídy A, nové vozy jsou však delší průměrně o 43 centimetrů.

AKTUALITA

Po vozech třídy A, které pro Mercedes představovaly krok do kategorie menších vozidel, má letos světovou premiéru třída B. Jde o nové modely, které spojují výhody cestovního automobilu s rodinným vozem

Třída B jednoznačně vychází z platformy třídy A, nové vozy jsou však delší průměrně o 43 centimetrů. Karoserie s délkou 4270 milimetrů spadá do rozměrů kategorie kompaktních vozů. Délka se projevila zejména v pohodlí pasažérů na zadních sedadlech, které nyní čeká dostatek prostoru v oblasti kolen a typická vzdušnost v oblasti hlavy. Podle údajů výrobce je podélná vzdálenost mezi sedadly téměř stejná jako u reprezentativní třídy S. Protažení vozu rovněž umožnilo nafouknout zavazadlový prostor až na základních 544 litrů. Složením sedaček se zvýší na 2245 litrů. Interiér rovněž vychází z „áčka“.

POD KAPOTOU VÝKONNÉ MOTORY

Silné naftové motory CDI a moderní motory benzinové odpovídají koncepci vozů Sports Tourer s jejich vyššími nároky na jízdní výkony a na větší požitek z jízdy. Na výběr je k dispozici šest čtyřválců s výkonovým spektrem od 70 do 142 kW. Například nejvýkonnější model B 200 Turbo, vybavený dvoulitrovým zážehovým motorem, zvládne z nuly rychlost 100 km/h během 7,6 sekundy.

Motory jsou přitom nejen výkonné, ale také poměrně úsporné. Model B 200 CDI s naftovým motorem (103 kW) má spotřebu paliva v kombinovaném provozu na hranici 5,6 l/100 km. Pro všechny motory je k dispozici šestistupňová manuální převodovka, případně automatická převodovka s plynulou změnou převodového poměru Autotronic.

BEZPEČNÝ PODVOZEK

Inovace v oblasti podvozku se výrazně podílejí na kombinaci bezpečnosti a komfortu, přičemž obě tyto složky jsou významově postaveny na stejnou úroveň. Elektromechanický posilovač řízení vytváří podpůrnou sílu pro natáčení volantu pomocí elektromotoru.

Další sériově zavedenou technickou pozoruhodností je selektivní tlumicí systém, který síly, s nimiž pracují tlumiče pérování, přizpůsobuje okamžité situaci.

Tradičním nárokům stuttgartské automobilky odpovídá vybavení interiéru. Design a použité materiály se vzájemně doplňují a vytvářejí příjemné a útulné prostředí interiéru. Do sériové výbavy patří nejen klimatizace, čtyřramenný volant s multifunkčními ovladači, loketní opěrka mezi předními sedadly, elektrické ovládání oken s determálními skly, ale také ozdobné díly z upraveného hliníku použité na středové konzoli, na obložení středního tunelu a u čalounění dveří. Zbývá dodat, že u evropských prodejců, tedy i na českém trhu se nové mercedesy objeví v létě letošního roku.

* NÁKLAD

Přepravní kapacita odpovídá velkému vozu kombi. Maximální délka převáženého nákladu je 2,95 metru.

Foto popis| Novinku firmy Mercedes zdobí výkon motoru, ale i nízká spotřeba.

Foto autor| foto: Mercedes ( 2x)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Babišov: 10 důvodů, proč ANO vyhrálo volby
Investujeme do podílových fondů
Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Auta
Lotus Elise Cup 260 je další z řady britských specialit.…
Šéf VW Matthias Müller se obul do Tesly: „Vyhazují stovky milionů dolarů z okna“
Video: Podívejte se, jak Tatra zdolala jednu z nejvyšších uměle vytvořených překážek světa
Navrhují automobilky auta na míru bariérovým testům? Nový test IIHS ukázal, že spíše ne
Porsche 911 Carrera T má kratší manuální převodovku a nižší hmotnost
Technologie
Po instalaci Windows 10 Fall Creators Update někomu chybí aplikace. Co s tím?
Chrome 62 má častěji upozornit na nezabezpečené weby. Nějak to ale nefunguje
Samsung má hotový 8nm proces, poslední před EUV. Výroba může začít, zájem má Qualcomm
Jak ve Windows 10 Fall Creators Update odstraněním staré instalace systému ušetřit pár „giga“?
Photoshop se naučí nová kouzla. Chybějící obraz doplní díky umělé inteligenci
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít