Megaobchod se sklady P3 dokončen. Singapurci plánují další nákupy - Euro.cz

Přihlášení

Megaobchod se sklady P3 dokončen. Singapurci plánují další nákupy

,
Megaobchod se sklady P3 dokončen. Singapurci plánují další nákupy
Zdroj: P3

Singapurský státní investiční fond dokončil koupi developerské a správcovské společnosti P3 se sídlem v Česku. Přebírá ji od amerických firem TPG Real Estate a Ivanhoe Cambridge. Obchod v hodnotě 2,4 miliardy eur, tedy asi 64,8 miliardy korun, patří k rekordům na trhu evropských realit.

Akvizici oznámenou v listopadu 2016 musely schválit regulační orgány Evropské unie.

„V posledních letech se nám podařilo výrazně rozrůst na našich klíčových územích a stali jsme se jednou z největších evropských logistických, investorských a developerských platforem. Všichni jsme nadšeni ze spolupráce s jedním z největších světových státních fondů a těšíme se na přechod do další fáze naší strategie růstu,“ uvedl Ian Worboys, výkonný ředitel P3.

S podporou svého nového akcionáře a dohodou o dlouhodobém refinancování v hodnotě 1,4 miliardy eur z října 2016 je společnost podle slov šéfa připravena odstartovat nové plány expanze. Mimo jiné půjde o urychlení rozvoje existujícího pozemkového portfolia o ploše až 1,4 milionu m2, jakož i získání nových lokalit v devíti evropských zemích, kde již P3 působí. Očekává se i vstup na nové trhy.

Společnost nyní vlastní 163 skladů v 62 parcích v devíti evropských zemích. Celková rozloha skladovacích prostor je 3,3 milionu metrů čtverečních, pro další rozvoj a výstavbu má další pozemky o rozloze více než 1,4 milionu metrů čtverečních. V České republice P3 vlastní a spravuje 75 skladů ve 14 parcích s celkovou pronajímatelnou plochou přes jeden milion metrů čtverečních.

GIC je přední světová investiční firma s majetkem větším než 100 miliard dolarů. Založena byla v roce 1981 pro zajištění finanční budoucnosti Singapuru. Fond spravuje singapurské devizové rezervy a zaměstnává více než 1300 lidí po celém světě.

Čtěte také:

Krúpův apetit roste. Jeho Redside koupí kanceláře i supermarkety

Český realitní fond ZFP koupil budovu v Budapešti

NEPI a Rockcastle se spojují v realitního obra


Diskuze