Mediální revue - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Mediální revue

, Blanka Růžičková Euronews a.s.,
Mediální revue
Zdroj: Euro.cz

Prodejce luxusních šperků, společnost Graff Diamond, chystá primární emisi akcií

Bloomberg

Rozruch kolem Ryanairu

Největší evropské nízkonákladové letecké společnosti Ryanair se daří. Za posledních šest měsíců její zisky stouply o pětinu na 452 milionů eur, tržby o čtvrtinu na 2,7 miliardy eur a počet přepravených cestujících narostl o dvanáct procent. Optimismem naplněné aerolinky tak zvýšily odhad celoročních výsledků o deset procent a příjem na cestujícího a míli o čtrnáct procent místo plánovaných dvanácti. Věří si také v tom, že do března příštího roku splatí veškeré své dluhy ve výši 709 milionů eur.
Šéf aerolinek Michael O’Leary se pak postaral o velký rozruch, když se britskému bulvárnímu deníku The Sun pochlubil s dalšími plány do budoucnosti – uvažuje o tom, že cestujícím umožní zkrátit si dobu letu sledováním pay-per-view pornografie. „Mají to hotely po celém světě, tak proč bychom nemohli my?“ uvedl s tím, že erotické filmy nepoběží na obrazovkách zabudovaných v sedadlech, ale na chytrých telefonech či tabletech, které by byly v letadle k zapůjčení.

Nězavisimaja gazeta

Oligarchové Rusku nevěří

Ruská centrální banka zvýšila svůj odhad odlivu domácího kapitálu ze země pro letošní rok z 36 na rovných 70 miliard amerických dolarů. Podle mnoha analytiků je to důkaz rostoucí nespokojenosti ruských podnikatelů s domácím bankovním sektorem, na němž se podepisuje i krize eurozóny. „Ruské banky jsou v pasti. Jakmile se někde objeví problémy, narůstají další rizika,“ vysvětluje Pavel Samijev, analytik skupiny Ekspert RA, s tím, že možná až pětina firemních úvěrů je toxická a finanční domy budou muset zdražovat kredity.
Aby toho nebylo málo, Centrum pro makroekonomickou analýzu na základě dotazníků odhadlo pravděpodobnost bankovní krize v příštím roce v poměru 50 : 50.
K lepší náladě nepřispívají ani poslední čísla domácích investic. Ty jsou stále téměř o desetinu nižší než v roce 2008.

Financial Times

Graff jde na burzu

Klenot mezi firmami s luxusním zbožím, prodejce diamantových šperků Graff Diamond, chystá primární emisi akcií (IPO) na burze v Hongkongu. Zatím jediný majitel londýnské společnosti Laurence Graff si od této operace slibuje dodatečný kapitál ve výši kolem miliardy dolarů. Hodnota firmy, která je špičkou ve svém oboru a nabízí například stokarátové diamantové čelenky, by se tím měla zvýšit na celkových pět miliard dolarů.
Graff chce získané finance využít k rozšíření obchodní sítě v Asii, kde se poptávka neustále zvyšuje, k posílení své pozice špičky v tomto luxusním byznysu a k rozvoji těžby nejvzácnějších drahých kamenů. Pátrání po klenotech mezi drahokamy patří k jeho koníčkům, je jejich sběratelem a nechybí na žádné z prestižních diamantových aukcí. Pětadvacetikarátový růžový diamant, který vloni v listopadu koupil za 50 milionů dolarů, nese jeho jméno – okamžitě po aukci ho přejmenoval na Graff Pink.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze