McDonald´s už nebude sponzorovat olympiády. Končí po 41 letech - Euro.cz

Přihlášení

McDonald´s už nebude sponzorovat olympiády. Končí po 41 letech

, čtk,
McDonald´s už nebude sponzorovat olympiády. Končí po 41 letech
Zdroj: CC BY 2.0: Mike Mozart via Flickr

Americký fastfoodový řetězec McDonald’s ukončil předčasně po 41 letech oficiální partnerství s Mezinárodním olympijským výborem (MOV). Společnost McDonald’s sponzorovala MOV od roku 1976 a byla jedním z třinácti hlavních partnerů. Tento program přinášel během čtyřletého období olympijskému hnutí více než miliardu dolarů.

Firma McDonald’s se poprvé angažovala v olympijských hrách v roce 1968 v Mexiku. S MOV měla kontrakt až do Tokia 2020, ale končí o tři roky dříve. Konkrétní důvody předčasného vypovězení smlouvy ani jedna ze stran neoznámila.

„Při plánování globálního růstu přehodnocujeme všechny aspekty našeho fungování a společně s MOV jsme udělali toto rozhodnutí, abychom se soustředili na jiné priority,“ uvedla globální šéfka marketinku McDonald’s Silvia Lagnadová.


Která olympiáda stála nejvíce? Přečtěte si

 Stadiony v Riu zatím zejí prázdnotou


„Chápeme, že v rychle se měnícím světě byznysu se McDonald’s chce zaměřit na jiné obchodní záležitosti. Proto jsme se společně dohodli na rozchodu,“ uvedl v tiskové zprávě ředitel televizních a marketingových služeb MOV Timmo Lumme.

Navzdory okamžitému konci partnerství bude McDonald’s fungovat příští rok na zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu jako sponzor s místními marketingovými právy. MOV oznámil, že v segmentu potravin aktuálně neplánuje za McDonald’s náhradu.

Dále čtěte:

Světový fotbal nemůže sehnat sponzory. Hlásí se jen Číňané

Olympiáda jako boj sponzorů


Diskuze