Mat, pane řediteli!

22. října 2008, 15:34 - Pavel Matocha
22. října 2008, 15:34

Slovenští ředitelé i letos porazili české

Čtyři desítky českých a slovenských ředitelů se druhou říjnovou sobotu střetly v mezistátním šachovém zápasu Jenewein Chess Match 2008. V bratislavském Art Hotelu William vyhráli v prvním kole přesvědčivým skóre 14 : 6 domácí hráči a zdálo se, že bez problémů obhájí své loňské vítězství. Jenže druhé kolo čeští ředitelé, za něž hrál například člen představenstva ČSOB Jan Lamser, ředitel Dopravních staveb Brno Vlastimil Chládek, generální ředitel České rafinérské Ivan Souček či předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Martin Pecina, vyhráli 12 : 8. Letos tedy slovenský tým, ve kterém hráli například jednatel společnosti Eset Peter Paško, generální ředitel Nováckých chemických závodů Miroslav Šuba či místopředseda představenstva pojišťovny Uniqa Radomír Háčik, vyhrál jen díky lepšímu skóre. Cenu vítězům předal dvanáctý mistr světa šachové historie Anatolij Karpov. Při slavnostním galavečeru sehrál velmistr Karpov dvě bleskové partie s nejlepším slovenským hráčem Sergejem Movsesjanem, který poté ještě odehrál simultánku naslepo proti pěti soupeřům. Při simultánce naslepo hraje velmistr se zavázanýma očima a tahy jeho soupeřů hlásí asistent, který zároveň provádí na šachovnicích i velmistrovy tahy. Velmistr si tak při simultánce naslepo musí všechny partii stále pamatovat a pozice představovat. Všech sedm večerních partií Sergej Movsesjan vyhrál, a spravil si tak chuť z odpoledního duelu s nejlepším českým hráčem Davidem Navarou. V rapid partiích vyhrál Navara 1,5 : 0,5. Český velmistr aplikoval přísnou logiku nejen při šachové partii, ale i při setkání s předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Martinem Pecinou. Šéfa antimonopolního úřadu se zeptal, jestli by neměly být antimonopolní úřady v republice minimálně dva, neboť takto má ten vedený Pecinou evidentní monopol.
Mezistátní česko-slovenský manažerský šachový zápas, který uspořádalo občanské sdružení Pražská šachová společnost, bude podle vedoucího partnera Jenewein Group Martina Krekáče pokračovat pod hlavičkou Jenewein minimálně do roku 2017.

Foto popisky:
Partneři společnosti Jenewein Group Martin Novotný a Martin Krekáč dělají společně s Anatolijem Karpovem úvodní tah na designově zajímavé šachovnici Jaroslavy Smolak. Tato schodišťová šachovnice je nejen hezkým interiérovým doplňkem, umožňuje také dívat se na šachovou partii z jiné perspektivy.

Výkonný ředitel Slovenského sdružení piva a sladu Roman Šusták měří síly s předsedou českého Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Martinem Pecinou. Vlevo od šéfa antimonopolního úřadu sedí reportér týdeníku EURO a předseda Pražské šachové společnosti Pavel Matocha a po pravé Pecinově ruce hraje náměstek generálního ředitele Unicredit Bank ČR Aleš Barabas.

Zlatý slovenský paraolympionik, stolní tenista Ján Riapoš se zdraví s velmistrem Anatolijem Karpovem. Za nimi stojí kandidátka na úřad slovenského prezidenta Iveta Radičová.

Nejlepší slovenský šachista Sergej Movsesjan porazil při slavnostním galavečeru legendárního Anatolije Karpova v obou bleskových partiích

V českém týmu se sešli i tři manažeři společnosti ČEZ. Zleva ředitel divize investic Peter Bodnár, jednatel ČEZ Obnovitelné zdroje Libor Kičmer a ředitel útvaru plánování výroby Jiří Pačovský.

Prorektor Vysoké školy finanční a správní Petr Budinský (vpravo)vysvětluje náměstkovi generálního ředitele Unicredit Bank ČR Aleši Barabasovi, předsedovi Úřadu pro ochranu osobních údajů Igoru Němcovi, členu dozorčí rady Ahold ČR Jiřímu Navrátilovi a majiteli Atelieru Habina Martinu Habinovi jakou mají zvolit strategii v zápase se slovenskými manažery.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy budou Vánoce a vánoční prázdniny?
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Cnews FM: Sžili jsme se s Firefoxem Quantum, nebo jsme ho vyhodili z okna? [podcast]
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít