Management Press: Využívání nových příležitostí

09. června 2003, 00:00 - Připravil Zdeněk Kubín
09. června 2003, 00:00

po deseti letech...Před deseti lety, v čísle 24/1993, psal Profit o nakladatelství Management Press. Jak se firmě vede po této době? Jaký byl její největší úspěch v tomto období, jaké má cíle do budoucnosti?

po deseti letech…

Před deseti lety, v čísle 24/1993, psal Profit o nakladatelství Management Press. Jak se firmě vede po této době? Jaký byl její největší úspěch v tomto období, jaké má cíle do budoucnosti?

Pražské nakladatelství Management Press si vybudovalo od svého založení v roce 1992 a udržuje si významné postavení na domácím knižním trhu odborné a vzdělávací ekonomické, manažerské a podnikatelské literatury. „Naším největším úspěchem,“ svěřuje se ředitel nakladatelství Pavel Novotný, „je asi to, že se i po těch deseti letech - v nezměněné personální sestavě - stále držíme na špici svého oboru a že jsme si získali určitou důvěru čtenářů, autorů a širokého okruhu dalších spolupracovníků.“ Nakladatelství se totiž dařilo uvádět nová témata, objevovat kvalitní domácí autory a prostřednictvím překladů zpřístupňovat nejvýznamnější světové autory. Vizitkou té nejvyšší kvality je jeho Knihovna světového managementu, v níž vycházejí české překlady knih Petera F. Druckera, Philipa Kotlera, Michaela Hammera, Johna Kottera, Charlese Handyho a dalších špičkových autorů světové manažerské literatury. Významným okruhem ediční práce nakladatelství Management Press se během minulého desetiletí staly učebnice, zejména pro ekonomické fakulty vysokých škol. Cílem nakladatelství i nadále je přinášet cenově dostupné a kvalitní učební texty pro vzdělávaní nové generace ekonomů, manažerů a podnikatelů. Posláním nové ediční řady Malé a střední podnikání je postupně pokrýt důležitá témata podnikatelské praxe právě z perspektivy potřeb těchto podniků a podnikatelů. Stejně důležité místo jako před deseti lety má v ediční praxi nakladatelství i okruh publikací věnovaných rozvoji specifických manažerských dovedností, které jsou ovšem vyhledávány i širší veřejností (komunikační dovednosti, rétorika, vyjednávání, koučování, budování týmů apod.). „Nové v nakladatelském podnikání jsou možnosti nových technologií, které usnadňují a významně zrychlují informační, komunikační a logistické toky v celém řetězci přípravy, výroby, distribuce a prodeje knih. Využíváme jich, kde můžeme, zejména v komunikaci se zákazníky - a to jak prostřednictvím newsletteru rozesílaného elektronickou poštou, tak i neustále aktualizovaných, přehledných a funkčních webových stran www.mgmtpress.cz,“ srovnává dnešek s dobou před deseti lety ředitel Novotný.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy budou Vánoce a vánoční prázdniny?
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít