Máme nové zákazníky

10. dubna 2007, 00:00 - JAROSLAV SCHEJBAL, EVA MARZINI
10. dubna 2007, 00:00

RADEK A ŠÁRKA GRYCOVI, SPOLEČNOST NORIS CR:Noris Czech Republic na začátku dubna převezme od společnosti Nestlé její distribuční síť zmrzliny pro oblast Moravy. Manželé Grycovi tak ke svým mraženým hříbkům a zelenině přibrali další komoditu. Firma také získala pět tisíc nových zákazníků.

RADEK A ŠÁRKA GRYCOVI, SPOLEČNOST NORIS CR:

Noris Czech Republic na začátku dubna převezme od společnosti Nestlé její distribuční síť zmrzliny pro oblast Moravy. Manželé Grycovi tak ke svým mraženým hříbkům a zelenině přibrali další komoditu. Firma také získala pět tisíc nových zákazníků. V souvislosti s převzetím brněnských skladů podnik přijal 17 zaměstnanců. V květnu ještě získá sklady v Havířově a spolu s nimi dalších 12 pracovníků.

VŠECHNO JAKO NA DRÁTKÁCH

Celý březen manželé Grycovi zajišťovali smlouvy s dodavateli, aby mohli postupně převzít provoz distribučních dep. „Vyjednávali jsme nájemní smlouvy, vyřizovali CCS karty pro obchodní zástupce a čtyřicet mobilních telefonů pro zaměstnance, jednáme s leasingovkou o nákupu aut,“ popisuje Šárka Grycová. Také téměř dokončili přípravné práce před spuštěním nového informačního systému, který jim má ulehčit koordinaci práce mezi jednotlivými pobočkami. Do nákupu potřebného softwaru a hardwaru investovali 1,5 milionu korun. Zavádění systému se však neobešlo bez komplikací. „Podle IT specialistů je velmi náročné informační systém spustit za pouhé tři měsíce. Vzhledem k tomu, že budeme používat stávající distribuci a depa přebírat postupně, rozhodli se aplikaci přesto v takto krátké době spustit,“ říká Gryc. Jak se systém osvědčí, a zda se jej podařilo rozběhnout podle plánu, se dozvíte v příštím dílu seriálu.

RŮST NENÍ ZADARMO

„Hodně ostré lokty musíme mít při vyjednávání s dodavateli. Myslí si, že jsme nezkušení, a že z nás vydolují maximum peněz jen tak. Například při nákupu hardwaru si dodavatel původně řekl o padesátiprocentní zálohu předem. Tedy o 500 tisíc korun a do čtrnácti dnů chtěl dalších 250 tisíc, a to jen proto, že jsme mladá firma téměř bez historie. Ale posléze jsme se přece jen dohodli na rozumných podmínkách,“ popisuje Gryc.

MANŽELÉ RADEK A ŠÁRKA GRYCOVI

Konečně nám majitelé společnosti Noris ČR prozradili, v čem spočívá jejich raketový rozvoj. Převzali totiž distribuční síť společnosti Nestlé zmrzlina.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Co je dobré vědět o otcovské dovolené po porodu v roce 2018?
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Auta
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber…
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Technologie
Apple má v iMacu Pro ARM procesor A10. Běží na něm Siri a náhrada Intel ME, i po vypnutí
Herní pocta metalové hudbě jménem Brütal Legend je teď ke stažení zdarma
6 tipů na profesionální programy. Fotoeditory, e-maily či myšlenkové mapy [Vánoce 2017]
Google vytvoří lepší Street View. Budovy už nebudou roztrhané
Dostupnost šestijader Coffee Lake se asi zlepší v půli prosince, Intel spustí další linku
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít