Malta

02. srpna 2004, 00:00 - SOŇA GULLOVÁ, VŠE Praha, JANA HÁJKOVÁ, PETR KUČERA
02. srpna 2004, 00:00

Obyvatelé maltských ostrovů jsou schopní obchodníci. Zboží dovážejí především z Izraele, Španělska a Itálie (Sicílie).Ač je Malta blízko Itálii, jsou obchodní zvyklosti podobné zvyklostem ve Velké Británii. Obchodním jazykem je i proto výhradně angličtina - nelze očekávat že by rozhovor či korespondence byly vedeny v jiném jazyce.

Obyvatelé maltských ostrovů jsou schopní obchodníci. Zboží dovážejí především z Izraele, Španělska a Itálie (Sicílie).

Ač je Malta blízko Itálii, jsou obchodní zvyklosti podobné zvyklostem ve Velké Británii. Obchodním jazykem je i proto výhradně angličtina - nelze očekávat že by rozhovor či korespondence byly vedeny v jiném jazyce. Také veškeré materiály musí být v anglickém jazyce a pěkně upravené i po formální stránce. Každá obchodní schůzka se domlouvá s velkým předstihem. Není možné přiletět na Maltu a dožadovat se okamžitě přijetí. Zejména to nelze doporučit při navazování kontaktů, tj. když se partneři ještě neznají. Na každou korespondenci či dotaz je nutno odpovědět okamžitě, jinak maltští obchodníci získávají dojem, že druhá strana nemá o obchod zájem. Obchodní jednání vždy začíná volnou konverzací, není zdvořilé hned přejít k samotným otázkám jednání. Program jednání včetně všech ostatních materiálů je vhodné poslat předem. Tento program je pak nutno dodržet. V České republice často používaná taktika „pošlu program a pak chci jednat o něčem úplně jiném“ je považována za nekalou a může vést k ukončení obchodních vztahů. Maltští obchodníci obvykle jednají s každým jako rovný s rovným, vystupují suverénně, nesnáší však nadřazené vystupování. Jako obchodníci jsou houževnatí, cílevědomí, vytrvalí a ke kompromisům dochází po dlouhých, úporných jednáních. V Čechách často využívanou taktiku „mám zde jednání i s někým jiným, tedy i jinou obchodní možnost, pokud se nedohodnu s vámi“ používejte na Maltě velice opatrně. Pokud není toto tvrzení pravdivé, nelze ho v praxi použít - Malta je totiž velmi malá a obchodníci se mezi sebou dobře znají.

VIZITKY A OSLOVENÍ

Součástí představování je i výměna vizitek. Kvalitu vizitek nelze podceňovat, levné vizitky vzbuzují nedůvěru stejně jako přehnaně zdobené vizitky. Tituly se používají, nejčastěji se uvádí např. Dr. nebo Prof. před jménem. Důležitý je správný překlad pracovních funkcí, které na vizitkách musí být uvedeny. Nejvyšším představitelem společnosti je předseda představenstva tj. „Chairman“. Výkonným ředitelem je „Managing Director“ nebo „Executive Director“. V Čechách často používaný název „Manager“ není označením pro vedoucí představitele firmy, ale pouze pro osoby, které vykonávají samostatnou práci a možná mají i několik podřízených.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy budou Vánoce a vánoční prázdniny?
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít