MAISON Ořechovka nabízí krásné bydlení mezi slavnými sousedy - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

MAISON Ořechovka nabízí krásné bydlení mezi slavnými sousedy

Penta Real Estate a bpd development ,
MAISON Ořechovka nabízí krásné bydlení mezi slavnými sousedy
Zdroj: Penta Real Estate a bpd development
Komerční sdělení

Ořechovka, prestižní pražská rezidenční lokalita, místo, které je domovem mnoha slavných vil, místo s nezaměnitelným geniem loci. Na počátku minulého století si zde stavěli zajímavé, architektonicky netradičně řešené vily významné osobnosti prvorepublikové éry z řad umělců či podnikatelů a zástupců města. MAISON Ořechovka na tuto tradici navazuje prostřednictvím osmi viladomů s exkluzivními byty o velikosti od 1+kk po 6+kk a jedinečnými střešními penthousy.  

Prémiové bydlení na prestižním místě

Nové byty na Praze 6 se vzhledem k blízkosti k centru města staví jen výjimečně, není proto divu, že o ty na Ořechovce je opravdu veliký zájem. Luxusní, avšak nikterak zbytečně okázalé rezidenční vila-domy bodují vysokými standardy bydlení. Příjemné je i to, že budou součástí uzavřeného a zabezpečeného areálu. Dokončení první etapy výstavby je přitom v plánu ještě letos. Zájemci tak mohou s novým rokem vstoupit do úplně nové životní etapy a užívat si čerstvou vůni nedávno položených dřevěných podlah i netradiční výhledy na Pražský hrad. S dokončením 2. etapy se pak počítá na konci roku 2021.

Interiér domu MAISON Ořechovka, zdroj: Penta Real Estate a bpd development

Zahradní město v anglickém stylu

Ořechovka je spolu s Hanspaulkou jednou z nejstarších a zároveň i nejznámějších zahradních čtvrtí Prahy. Byla vystavěna převážně ve dvacátých a třicátých letech minulého století podle velmi přísných pravidel, která měla zajistit klidné bydlení zdejším obyvatelům. Patřil mezi ně třeba zákaz chovu domácích zvířat či stavby průmyslových objektů. Čtvrť si tak zachovala výjimečný genius loci, který si přenesla i do jednadvacátého století.

Doslova pár kroků chůze od budov MAISON Ořechovka se nachází překrásné vily malíře Emila Filly či sochaře Bohumila Kafky. Jen o kousek dále bydlel od počátku devadesátých let bývalý prezident Václav Havel s ženou Olgou. Müllerova vila, jedna z vůbec nejvýznamnějších funkcionalistických staveb Prahy, vévodí pro změnu jižnímu okraji této velmi poptávané lokality. Ti, kteří neodolají prodeji bytů na Ořechovce, mohou už brzy spokojeně bydlet po boku slavných sousedů, současných i minulých.