M7 spouští fond pro středoevropské reality. Ulovil pražský Oregon House - Euro.cz

Přihlášení

M7 spouští fond pro středoevropské reality. Ulovil pražský Oregon House

, tre,
M7 spouští fond pro středoevropské reality. Ulovil pražský Oregon House
Zdroj: Archiv Euro

Investiční společnost se specializací na evropský realitní trh M7 Real Estate založila svůj první fond, který se zaměří jen na region střední Evropy. Fond s názvem M7 Central European Real Estate Fund I (M7 CEREF I) získal od investorů závazný příslib kapitálu ve výši 35 milionů eur (asi 950 milionů korun).

Prvním úlovkem nově zřízeného fondu je Oregon House na pražském Zličíně. Kancelářská budova s pronajímatelnou plochou více než 14 tisíc metrů čtverečních je aktuálně obsazena ze dvou třetin. Roční výnos z nájemného dosahuje 1,5 milionu eur, uvádí web Deal-magazin. Cílem fondu je pomocí vhodných investic zvýšit obsazenost i příjem z pronájmu pražské budovy.

Nově založený fond je prvním středoevropským fondem M7 otevřeným pro investory. V jeho hledáčku budou nemovitosti s vysokým výnosem ve velkých městech Česka, Chorvatska, Maďarska, Polska a Slovenska. Nemusí přitom jít jen o kancelářské budovy.

„M7 CEREF I je náš první fond, který se soustředí čistě na střední Evropu. Na konci letošního roku bychom ve fondu rádi viděli 130 milionů eur. A také doufáme, že budeme brzy moci ohlásit další akvizice,“ uvedl ke zrodu fondu výkonný šéf M7 RichardCroft. Investice středoevropského fondu bude řídit a spravovat panevropské ústředí M7.

Dále čtěte:

Realitní obchod roku? Pražský komplex The Park koupili Němci

Majitel chce Barrandovské terasy s hotelem otevřít za tři roky