listárna

20. ledna 2003, 00:00 - Petr Doul
20. ledna 2003, 00:00

Vážený pane redaktore, pracuji ve firmě, která sídlí v budově s podzemní společnou garáží. Přestože mám vyhrazené parkovací místo, brání mi ve vjezdu značka "Vjezd vozidel s pohonem na LPG zakázán". Mám LPG pohon instalovaný od renomované firmy a nevidím v tom žádný problém.

Vážený pane redaktore,

pracuji ve firmě, která sídlí v budově s podzemní společnou garáží. Přestože mám vyhrazené parkovací místo, brání mi ve vjezdu značka „Vjezd vozidel s pohonem na LPG zakázán“. Mám LPG pohon instalovaný od renomované firmy a nevidím v tom žádný problém. Jak jsem zjistil, firma, která vlastní budovu, sama značku umístila. Mají na takové omezování vjezdu vůbec právo?

Vladimír Staněk, Praha

Vážený pane Staňku ,

ačkoli to bude znít neuvěřitelně, majitel takové nemovitosti je dokonce povinen zajistit zákaz vjezdu vozidel s tímto pohonem. Se svým vozem se do garáží zřejmě nikdy nedostanete, protože stejně jako vy může i majitel nemovitosti, který poruší zákaz, dostat pořádnou pokutu. Zákaz vjezdu vozidel na LPG do podzemních garáží je ustanoven vyhláškou, a pokud je mi známo, neexistují z ní žádné výjimky. Žádnou radu pro vás bohužel nemám. Snad jen až budete montovat LPG do dalšího vozu, dobře si to rozmyslete.

Vážený pane redaktore,

jak je to s možností převozu pracovníků na korbě nákladní dodávky. Smí se to ještě? S pozdravem

Kamil Vaněk

Vážený pane Vaňku,

bohužel Vás musím zklamat, dnes už tato možnost přepravy neexistuje. Podle posledního znění vyhlášky mohou být lidé ve vozidlech přepravováni pouze na místech k tomu určeným. V praxi to znamená, že jediné místo pro cestující je sedačka, eventuálně místo k stání v autobuse. Výjimku mají pouze policisté, ozbrojené složky, požární jednotky a hasičský záchranný sbor.

Vážený pane redaktore,

je možné sehnat mapu silnic a dálnic, které nejsou zpoplatněny?

Děkuji, Josef Beinhart

Vážený pane Beinharte,

samozřejmě, že ano. Takový seznam skutečně existuje. Najdete ho na webových stránkách Ředitelství silnic a dálnic. Internetová adresa je www.rsd.cz.

Napište nám!

Máte nějaký problém? Nevíte si rady? Nezoufejte a napište nám. Poradíme Vám nebo se za Vás zeptáme. Přemýšlíte nad nákupem nového vozu a nestačí Vám zkreslené informace v autosalonech? Nemáte čas na porovnávání vozů různých značek a ježdění po prodejnách? Anebo byste si rádi přečetli něco o Vašem autě snů? Napište nám, které vozy Vás zajímají! My si je půjčíme a otestujeme za Vás! Stejně tak se můžete na našich stránkách pochlubit svým miláčkem a nebo se podělit o své zkušenosti s konkrétním vozem s ostatními čtenáři. Vaše náměty můžete zaslat elektronickou poštou na adresu: doul@profit.cz nebo faxem na číslo: 225 010 355, popřípadě poštou na adresu Podnikatelský týdeník Profit, Vinohradská 230, 100 00, Praha 10.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř…
Galerie: Šemík, knedlík, mandelinka a další legendární autobusy z ČSSR
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez vyznamenání
Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž potřeba vybrat více peněz
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS se mohou pochlubit vyšším výkonem
Technologie
S cenami operačních pamětí to prý bude mizérie i příští rok, nedostatek čipů má trvat
Sdílení polohy na mapě láká další aplikace. Kde všude se můžete nechat sledovat?
Google převlékne Kalendář do Material Designu. Takhle bude vypadat
Seznamu se daří. Stejně jako Google žije primárně z reklamy
Tip: Jak získat Windows 10 Fall Creators Update co nejdříve?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít