Lidé a firmy

23. srpna 2004, 00:00 - GABRIELA ŘÍHOVÁ
23. srpna 2004, 00:00

Kdo změnil působiště během minulého týdne? Koho firmy nově angažovaly? Profit přináší informace o dění v personální oblasti.

eBANKA

Nový generální ředitel

Luboš Černý (34) nahradil ve funkci generálního ředitele Radomíra Lašáka. Ten se rozhodl odejít z banky na vlastní žádost a přijmout manažerskou příležitost ve společnosti ČEZ. Černý je členem nejvyššího vedení banky od roku 2002. Dosud působil jako místopředseda představenstva a výkonný ředitel v oblasti Finance. Krátce působil v ČNB, KB, ČSOB a České konsolidační bance. Absolvoval ČVUT v Praze. Vlastníkem eBanky je Česká pojišťovna.

PLZEŇSKÝ PRAZDROJ

Dosavadní manažer řídí lidské zdroje

Plzeňský Prazdroj má nového ředitele lidských zdrojů pro ČR i Slovensko. Stal se jím Ivan Balogh (45). Pochází ze Slovenska, vystudoval žurnalistiku a pracoval jako redaktor v mezinárodní redakci ČTK v Bratislavě i v Praze. Zkušenosti z manažerských pozic čerpal ve společnostech Pizza Hut, Kalamazoo nebo Tetley, kde využil svých jazykových znalostí k působení ve střední a východní Evropě. Plzeňský Prazdroj tvoří spolu se slovenským Pivovarem Šariš největší subjekt pivovarnického odvětví ve střední Evropě.

OSKAR

Sedmý člen vedení

Viceprezidentem pro strategii a plánování se stal Andrea Laukenmann . Dosud působil jako telekomunikační konzultant. Vrcholovému vedení tak přibyl sedmý člen, který bude usilovat především o růst a prosperitu společnosti. Před příchodem do Oskarova vedení působil osm let u poradenské společnosti DiamondCluster, v níž se specializoval na telekomunikace a strategické plánování. „Telekomunikační trh je nasycen a konkurence je velmi silná. Musíme klást na plánování ještě větší důraz než kdykoliv předtím,“ poznamenala generální ředitelka Oskara Karla D. Stephens.

PRICEWATERHOUSECOOPERS

Specializovaný tým posílil

Ředitelem oddělení Auditorských a poradenských služeb byl jmenován Pavel Kulhavý (36). Posilou bude především v oblasti poradenství pro společnosti, které přechází na Mezinárodní standardy účetního výkaznictví (IFRS). Dále se bude specializovat na poskytování auditorských a poradenských služeb, zejména podnikům působícím v odvětvích průmyslové výroby, spotřebního zboží a obchodu. Zkušenosti sbíral mimo jiné při půlročním působení v londýnské pobočce společnosti v roce 1998, kde pomáhal připravovat výkazy podle mezinárodních účetních standardů. Vystudoval fakultu řízení na VŠE.

ČKD VAGÓNKA

Nově obsazené vedení

Společnost vyrábějící osobní kolejová vozidla, má nového předsedu představenstva a generálního ředitele. Stal se jím Miroslav Kupec (44), který v minulosti působil jako jednatel a generální ředitel ve firmách ČKD Slaný, Škoda Machina Tool či F. X. Meiller. Vystudoval ČVUT Praha, obor Ekonomika a řízení strojní výroby. Firma v roce 2001 opustila Studénku a přemístila se do modernizovaných pracovišť v Ostravě. Zakladatelem a stoprocentním vlastníkem společnosti je ČKD Praha Holding.

INFINITY

 Prozatímní generální ředitel

Dodavatel kompletních informačních technologií stanovil prozatímním generálním ředitelem Balázse Cseha (34). Infinity se rozhodla ve společnosti vytvořit oddělení vlastnických a manažerských funkcí. Jiří Fanta, jeden ze zakládajících členů a dosavadní generální ředitel, se proto rozhodl rezignovat na svou pozici v operativním řízení společnosti. Cseh zastává pozici ředitele pro rozvoj v maďarské firmě Synergon Information Systéme plc., která je mateřskou firmou Infinity. V oblasti IT pracuje od roku 1994 a v Synergonu působí od roku 1999. foto: Infinity

MODEMTEC

Změna na pozici ředitele

Začátkem srpna nastoupil na pozici ředitele třinecké společnosti Jiří Zaorálek (29). V minulosti působil jako analytik u investiční banky a největšího obchodníka s cennými papíry v ČR W ood & Company a u analyticko-poradenské společnosti Fitcentrum (je jedním z jejích spoluzakladatelů. Absolvoval Podnikohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze. Vývojářská společnost ModemTec se specializuje na komunikaci prostřednictvím nízkonapěťové elektrické sítě.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Nereferenční Radeony Vega konečně tady? PowerColor chystá vydání před koncem listopadu
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít