Lidé a firmy

16. srpna 2004, 00:00 - admin
16. srpna 2004, 00:00

Kdo změnil působiště během minulého týdne? Koho firmy nově angažovaly? Profit přináší informace o dění v personální oblasti. KOBLIC ŠÉFEM BURZY Petr Koblic nastoupí do funkce šéfa pražské burzy 1. září. Minulý týden dostal svolení od státního regulačního orgánu, kterým je v jeho případě Komise pro cenné papíry.

Kdo změnil působiště během minulého týdne? Koho firmy nově angažovaly? Profit přináší informace o dění v personální oblasti.

KOBLIC ŠÉFEM BURZY

Petr Koblic nastoupí do funkce šéfa pražské burzy 1. září. Minulý týden dostal svolení od státního regulačního orgánu, kterým je v jeho případě Komise pro cenné papíry. Výběrová komise zkoumala především důvěryhodnost a odbornou způsobilost kandidáta. Petr Koblic (33) přichází z HBV Bank a dále bude zasedat v představenstvu dceřinné firmy Univyc. Jeho předchůce v burzovní funkci Pavel Hollmann se po bezpečnostní prověrce stane předsedou prezidia Komise pro cenné papíry.

(čtk, kt)

POJIŠŤOVNA ČESKÉ SPOŘITELNY

Nová posila vedení

Na pozici ředitele externích sítí přišel od začátku srpna letošního roku Daniel Hindls. Do jeho péče patří vše, co souvisí s externími obchodními partnery. Do Pojišťovny ČS přišel z finanční instituce Credit Suisse Life & Pensions. Z pozice manažera pro klíčové partnery, kterou zastával od prosince 1999, se propracoval na zástupce ředitele úseku externích kanálů. Předtím krátce působil v oblasti automobilismu. V současnosti studuje na VŠFS obor pojišťovnictví.

(dr)

SUN MICROSYSTEMS CZECH

Změna ve vedení společnosti

Novým generálním ředitelem české pobočky Sun Microsystems se stal Zdeněk Pilz. V různých pozicích ve společnosti působí přes šest let. Po absolvování Strojní fakulty ČVUT získával Pilz obchodní zkušenosti především ve školící a konzultační divizi společnosti Software602 nebo jako obchodní manažer pro státní správu ve společnosti IBM. „Ve své nové roli chci klást důraz na porozumění potřebám zákazníků na všech úrovních naší společnosti,“ komentoval své jmenování Pilz.

(gř)

 

J&T BANKA

Nový generální ředitel

V souvislosti se změnou struktury J&T Banky nastupuje k začátku srpna Ivo Květoň (34) na pozici generálního ředitele. Bude odpovědný za veškeré aktivity spojené s bankovní činností na území ČR. Jeho hlavní prioritou je posílení postavení J&T v oblasti privátního bankovnictví. V dohledné době bude Květoň jmenován také do představenstva. Ivo Květoň absolvoval Ekonomickou fakultu v Ostravě. Profesní zkušenosti získal především v Komerční bance a Všeobecné úvěrové bance.

(gř)

CZECHINVEST

Nový generální ředitel

Řízením agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest pověřil ministr průmyslu a obchodu Milan Urban Radomila Nováka. Dosavadní náměstek pro operativní řízení CzechInvestu přebírá vedení agentury po Martinu Jahnovi. V letech 1994 až 1996 působil jako projektový manažer ve společnosti Terinvest. Do CzechInvestu nastoupil jako projektový manažer v roce 1996. O dva roky později zodpovídal za národní systém investičních pobídek. Na jeho základě byl v roce 2000 přijat nový zákon o investičních pobídkách. (dr)

PRICE WATERHOUSECOOPERS

Ředitel pro telekomunikace

Tomáš Kuča (34) jmenován ředitelem v oddělení Poradenských služeb pro Česko a střední a východní Evropu. Zabývat se bude zefektivňováním řízení podniků a zvyšováním jejich výkonnosti a ziskovosti v odvětví telekomunikací. „Chtěl bych aby naši klienti měli co největší užitek ze zkušeností, které jsme získali na telekomunikačních projektech v Evropě a na celém světě“ říká Kuča. Ve společnosti pracuje od roku 1994 (tehdy Cooper Lybrand). V letech 1999 až 2001 pracoval na telekomunikačních projektech v Kanadě a v karibské oblasti. Vystudoval Podnikatelskou fakultu Vysokého učení technického v Brně. (gř)

ČASOPIS SNOW

Staronový vydavatel časopisu

Snow Český lyžařský časopis Snow má nového vydavatele. Dosavadní jednotliví majitelé se sdružili do firmy Snow Press, jednatelem se stal šéfredaktor Petr Socha, který zároveň zůstává i ve své původní funkci. „Personální obsazení redakce i grafického studia zůstává nezměněné,“ říká šéfredaktor Socha. (kt)

 

UNILEVER Nový finanční ředitel

Finančním ředitelem české pobočky společnosti Unilever se stal ood srpna Luděk Janoušek (30). Na pozici vystřídal Pedra Simese, který se vrací v rámci Unileveru do rodného Portugalska. Luděk Janoušek v Unileveru pracuje od roku 1998. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Už za studií získal první pracovní zkušenosti jako finanční účetní a kontrolor u firem zabývajících se dovozem potravin do ČR.

Unilever je jedním z nejvýznamnějších výrobců spotřebního zboží v České republice a třetí největší potravinářskou společnost na světě. Specializuje se na výrobu rostlinných tuků, majonéz, instantních výrobků, mýdel, kosmetiky a čistících prostředků.

(gř)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Auta
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být…
Srážka se zvěří hrozí nejen na podzim. Co v takovém případě dělat?
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s pohonem 4×4 i zadokolky
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Technologie
Messenger už nebude tak brutálně masakrovat fotky. Novým limitem je 4k
4K, HDR a 5× větší úhlopříčka, než má vaše televize. Nový projektor od BenQ stojí jen 40 000 Kč
Panelové prostředí pro aplikace ve Windows žije. Možná si ho brzy osaháme
Vznikl velký výrobce procesorů ARM pro servery, Marvell a Cavium se spojí za 6 miliard $
Připravte si lyže. NaSvah.cz vám najde nejlepší střediska v Česku a na Slovensku
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít