Lidé a firmy

11. dubna 2005, 00:00 - Andrea Cerqueirová a Gabriel Říhová
11. dubna 2005, 00:00

CONTACTEL Peter Rafn Contactel, poskytovatel telekomunikačních služeb a řešení, jmenoval novým generálním ředitelem Petera Rafna (36). Ten dosud působil v Dánsku na pozici vicepresidenta a člena vedení Business Division TDC, kde pracoval na transformaci z prostředí tradiční telefonie na komunikaci založené na IP.

CONTACTEL Peter Rafn

Contactel, poskytovatel telekomunikačních služeb a řešení, jmenoval novým generálním ředitelem Petera Rafna (36). Ten dosud působil v Dánsku na pozici vicepresidenta a člena vedení Business Division TDC, kde pracoval na transformaci z prostředí tradiční telefonie na komunikaci založené na IP. Zkušenosti získal v Belgii, Německu, Polsku a rovněž na českém telekomunikačním trhu, neboť v letech 2001-2003 byl předsedou dozorčí rady Contactelu.

EUROTEL Stanislav Kůra

Na pozici ředitele pro širokopásmové služby společnosti Eurotel Praha nastoupil Stanislav Kůra (36). Před nástupem do Eurotelu pracoval v managementu společnosti McKinsey & Company v Praze a v kalifornském Silicon Valley. Má rozsáhlé zkušenosti v oboru telekomunikací a IT. Mezi další společnosti, v nichž Stanislav Kůra působil, patří Unisys v Londýně a Praze nebo Idom ze skupiny Deloitte & Touche. Kůra je absolventem stavební fakulty Vysokého učení technického v Brně, získal titul MBA při London Business School a studoval řízení projektů na Cranfield Institute of Technology.

ČESKÁ SPOŘITELNA Štěpán Mikolášek

Ředitelem úseku Investment Management v Investiční společnosti České spořitelny se stal Štěpán Mikolášek (28). Tento úsek vznikl sloučením stávajících úseků akciových fondů a dluhopisových fondů. Mikolášek dosud působil v Investiční společnosti České spořitelny, která má pod správou již více než 60 miliard korun, jako ředitel úseku dluhopisových fondů. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a Chartered Financial Analyst (CFA). Od roku 2004 je členem organizace CFA Institute.

SKUPINA LAGARDERE Kateřina Fričová

Čtyřleté působení ve skupině Lagardere ukončí v dubnu Kateřina Fričová. „Mrzí nás to,“ prohlásil prezident společností Frekvence 1, Evropa 2 a Regie Radio Music Michel Fleischmann. „Důvody Kateřiny Fričové ale chápeme a respektujeme. Rozhodla se opustit skupinu Lagardere, aby se mohla pustit do osobních projektů.“ I podle Kateřiny Fričové to byly dobré roky, naplněné velkými změnami. „Hodně jsem se při nich naučila a jsem ráda, že se mi podařilo splnit zadání, se kterým jsem do firmy přišla,“ dodává Fričová.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Auta
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný…
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Technologie
Zotac uvádí krátkou GeForce GTX 1080 Ti s vodním chlazením, pro kompaktní highendová PC
OLED, QLED a Smart TV. Jaké jsou nejlepší televizory roku 2017?
Jak (ne)funguje propojení počítače s mobilem ve Windows 10 Fall Creators Update?
Mladí Číňané soutěží ve virtuálním tleskání prezidentovi, mají na to aplikaci
Volby.cz byly pod „hackerským“ útokem, tvrdí Český statistický úřad
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít