Lidé a firmy

11. října 2004, 00:00 - GABRIELA ŘÍHOVÁ
11. října 2004, 00:00

Kdo změnil působiště během minulého týdne? Koho firmy nově angažovaly? Profit přináší informace o dění v personální oblasti.

ČECHOFRACHT

Roman Vokálek

Personálním ředitelem České spedičně-logistické společnosti Čechofracht se stal Roman Vokálek (40 let). Hlavním úkolem Vokálka bude strategické řízení personální oblasti a další rozvoj firmy. Naposledy Vokálek působil v konzultantské společnosti Deloitte & Touche na pozici manažera. Zkušenosti v oblasti řízení lidských zdrojů získal během pětiletého působení ve společnosti Jan Becher. V předchozích zaměstnáních prošel různými manažerskými posty ve společnostech Pepsi Cola International a Procter & Gamble. Vystudoval Českou zemědělskou univerzitu v Praze.

VOLKSWAGEN

David Liška

Divizi Volkswagen osobní vozy společnosti Import Volkswagen Group povede David Liška (33). Liška dosud ve společnosti IVG pracoval jakou vedoucí Divize Audi. V čele tuzemského týmu Volkswagen tak vystřídal Manfreda Aschenbrennera, jenž byl pověřen jinými úkoly v rámci IVG. V roce1994 nastoupil do společnosti Škoda Auto, v jejímž rámci začal v roce 1996 pracovat v oddělení produktového marketingu Volkswagen/Audi. V dubnu roku 1998 pokračoval v její Divizi Audi, jejíž se stal v listopadu 2001 vedoucím. V této funkci jej nyní nahradil Petr Neústupný (30).

VÚB BANKA

Ivan Duda

Do vedení české pobočky slovenské VÚB banky byl počátkem září jmenován Ivan Duda . K jeho základním cílům patří především implementace nové obchodní strategie banky v České republice. Duda vystudoval kybernetiku na ČVUT. V bankovnictví pracuje od roku 1993, od roku 2000 působil na Slovensku nejprve jako předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky Bratislava, následně na několika restrukturalizačních projektech v rámci VÚB, naposledy v pozici předsedy představenstva a generálního ředitele stavební spořitelny VÚB-Wüstenrot.

 

HENKEL ČR

Sabine Schauerová

Komunikaci v Evropě přebírá Sabine Schauerová . Stane se manažerkou korporátní komunikace regionů Evropa, střední východ, Afrika (tzv. země EMEA) a střední a východní Evropa (CEE). Pro společnost pracuje již čtyři roky. Jako manažerka komunikace regionů EMEA a CEE má pracovat především mimo vídeňskou kancelář společnosti Henkel - bude cestovat a podporovat rozvoj komunikace v jí svěřených zemích. Přemístěním regionů CEE a EMEA učinila společnost Henkel další krok ve vývoji struktury globální a efektivní korporátní komunikace.

CzechTrade

**Jitka Hanzlíčková

Novou generální ředitelkou CzechTrade se 1. října stala Jitka Hanzlíčková (27), která byla pověřena řízením agentury po odchodu Martina Tlapy. Hanzlíčková působí v CzechTrade od roku 2000. Měla na starosti přípravu programů agentury na čerpání prostředků z fondů EU a finančních dotací exportujícím firmám. Vloni se stala vrchní ředitelkou a zástupkyní generálního ředitele agentury. V roce 2000 dokončila Vysokou školu ekonomickou, obor finanční řízení podniku. Absolvovala studium oboru řízení podniku na Galilee Collega v Izraeli.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Jak prověřit (nejen investiční) firmu, která se vám nezdá
Dlužíte na zdravotním pojištění? Co dělat? Ošetří vás lékař?
Jak se nenechat nachytat na internetu
Auta
Příval malých crossoverů na český trh nebere konce. Dnes…
Plug-in hybridní kupé Polestar 1 není Volvo a vyrábět se bude v Číně
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Technologie
Bez LTE, zato s Wi-Fi. Praha nabídne v metru bezplatný internet
Intel dává k procesorům Core i7-7700K a i7-6700K zadarmo dvě hry. Slevy zatím ne
Levnější smartphony budou zase o kus lepší. Díky Snapdragonu 636
Špičková výbava za hubičku. Archos Diamond Omega je nejlevnější mobil se Snapdragonem 835
Intel chystá kvantové počítače. S centrem QuTech vyrobili 17 qubitů na jednom čipu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít