Lidé a firmy

04. října 2004, 00:00 - GABRIELA ŘÍHOVÁ
04. října 2004, 00:00

Kdo změnil působiště během minulého týdne? Koho firmy nově angažovaly? Profit přináší informace o dění v personální oblasti.

UNILEVER

Karel Foltýn

Výrobce spotřebního zboží v ČR a jedna z největších potravinářských společností na světě si zvolila personálního ředitele. Stal se jím Karel Foltýn (32), který ve funkci nahradí dosavadní ředitelku Dagmar Richardson. Ve společnosti pracuje od roku 1995, kdy po ukončení studia na VŠB v Ostravě nastoupil na místo asistenta marketingu. Poté zastával pozice brand manažera a HR manažera a v roce 2002 strávil jedenáct měsíců na pozici manažera lidských zdrojů v belgickém Unileveru. Značky Unileveru nesou i zubní pasty Signál, zmrzlina Algida, čaje Lipton či kosmetika Dove.

 

VLÁDA ČR

Radek Špicar Místopředseda vlády pro ekonomiku Martin Jahn začal sestavovat okruh svých nejbližších spolupracovníků. Náměstkem místopředsedy vlády pro ekonomiku byl jmenován Radek Špicar (27). Jako Jahnův náměstek bude mít v kompetenci oblast ekonomických analýz, podnikatelského prostředí a legislativy. Dalšími poradci budou David Hofman (24) a vedoucí oddělení podnikatelského prostředí a legislativy dosavadního ředitele stejnojmenného odboru agentury CzechInvest Petr Hájek , (28), kteří mu pomohou v oblasti zlepšování podnikatelského prostředí České republiky. PEUGEOT Petra Elipsová Na post marketingové vedoucí produktu osobních vozů společnosti Peugeot ČR nastoupila Petra Elipsová (27), jež působí v oddělení marketingu společnosti od roku 2001. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Od roku 1999 působila ve společnosti Renault na pozicích v reklamním a marketingovém oddělení a v roce 2001 nastoupila do společnosti Peugeot nejprve jako produktový manažer junior a posléze jako produktový manažer pro osobní vozy. SCHWARZKOPF Paul Masselink

Šéfem pro profesionální kosmetiku Schwarzkopf Professional společnosti Henkel ČR se stal Paul Masselink z Nizozemska. Zodpovědný bude za řízení veškerých obchodních aktivit divize Schwarzkopf v ČR i na Slovensku. K jeho úkolům bude patřit posilování dobrých vztahů s kadeřnickou veřejností, podpora prestižní profesní soutěže Czech and Slovak Hairdressing Awards a budování značky profesionální kosmetiky. Vystudoval ekonomickou školu v Arhemu a později získal titul MBA v Amsterdamu. Před nástupem do společnosti Henkel pracoval Masselink na manažerských pozicích.

MOTOROLA

Ron Garriques

Prezidentem divize Personal Communication Sector (PCS) společnosti Motorola se stal Ron Garriques . Ve své pozici bude přímým podřízeným Mika Zafirovského, prezidenta COO společnosti. Garriques pracuje ve společnosti Motorola od roku 1998, naposledy jako generální ředitel divize PCS pro oblast EMEA. Před nástupem do společnosti působil ve společnostech Lucent Technologies a AT&T, kde jeho klíčovou rolí byla sféra podpory zákazníka.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Převod dovolené z roku 2017 do nového roku
Banky mění hypoteční sazby jak na běžícím pásu
Jak vysoký je minimální důchod?
Valorizace 2018: kolik si od ledna důchodci polepší?
Jak se bude v roce 2018 počítat čistá mzda v ČR a jak na Slovensku?
Auta
Je vám 760 koní v Chevroletu Corvette ZR1 málo? Hennessey…
Ares Panther je reinkarnace De Tomaso Pantera s technikou Lamborghini
Mazda MX-5 dostala motor 1.5 Turbo. Má 210 koní 268 Nm
Dacia Duster opět bohatým bere a chudým dává (první jízdní dojmy)
McLaren Senna je extrémní okruhový nástroj za 22 milionů. Už je vyprodaný
Technologie
DVB-T2 chytne již 97,2 % domácností. Na pokrytí čekají jen jižní Čechy
Design Fluent „nakazil“ i Skype pro Windows 10. Ten vrací statusy a umožňuje chatování bez přidání do adresáře
Android v prosinci 2017: Oreo je na každém dvoustém zařízení
Intel uvádí procesory Gemini Lake. Pentia a Celerony s Wi-Fi, LPDDR4 a jádry Goldmont+
Paměťový superpočítač od HP bude bojovat s Alzheimerem. Jeden člověk je pro něj 100 GB dat
Hry pro příležitostné hráče