Letos úspory energií i inteligentní domy

11. září 2006, 00:00 - TOMÁŠ JOHÁNEK
11. září 2006, 00:00

FOR ARCHMezinárodní stavební veletrh For Arch se za 17 let existence vyprofiloval ve skutečně komplexní přehlídku všech stavebních oblastí. Stěžejními tématy letošního ročníku budou zejména inteligentní domy a nízkoenergetické stavby.Součástí letošního veletrhu For Arch, který se uskuteční od 19.

FOR ARCH Mezinárodní stavební veletrh For Arch se za 17 let existence vyprofiloval ve skutečně komplexní přehlídku všech stavebních oblastí. Stěžejními tématy letošního ročníku budou zejména inteligentní domy a nízkoenergetické stavby. Součástí letošního veletrhu For Arch, který se uskuteční od 19. do 23.září na letňanském výstavišti, je hned sedm dalších akcí. Za zmínku stojí zejména specializovaný veletrh hardware, software, reprodukční techniky, informačních systémů a technologií pro projektování a stavění, mezinárodní stavební veletrh výtahů a zdvihací techniky či mezinárodní veletrh investičních příležitostí. Nedílnou součástí veletrhu jsou odborné konference a soutěže, při nichž organizátor veletrhu, společnost ABF, spolupracuje s většinou odborných asociací, svazů, cechů a jiných specializovaných sdružení. Hlavní odborný doprovodný program budou tematicky doplňovat samostatné výstavní sekce. Stěžejnímu tématu veletrhu, České stavebnictví v rámci Evropské unie, se bude věnovat samostatný seminář, který proběhne v rámci 2. evropského setkání stavebních inženýrů a odborníků v Praze. INTELIGENCI PATŘÍ BUDOUCNOST Dalším z doprovodných programů veletrhu bude 3. ročník konference na téma Inteligentní budovy & Telekomunikace (IBT). Mezi nejvíce diskutovaná témata minulého ročníku patřilo vybavení kancelářských, obchodních a průmyslových center technickými zařízeními ovládanými integrovanými řídicími systémy. Letošní ročník bude zaměřen na špičková technická a softwarová řešení budov včetně praktických ukázek jejich funkce podporující běžný provoz a facility management. Cílem konference Dřevěné stavění je podpořit vznik nových moderních dřevostaveb v rámci udržitelného rozvoje ve stavebnictví s důrazem na komplexní využívání dřeva v oboru stavebnictví. Na regeneraci výtahů v panelových domech a výstavbu výtahů v nových takzvaně sociálních bytech se zaměří konference Obytné budovy, seminář Výškové budovy a Praha pak bude o kontroverzním tématu dostavby pankrácké pláně. ENERGETICKÁ NENÁROČNOST**

Základním tématem je v poslední době stavět tak, aby byly při využívání objektu co nejmenší náklady na energie, to znamená zejména na vytápění a elektřinu. Cílem konference Energetická náročnost budov tedy bude zejména prezentovat veřejnosti změny platné od ledna 2006 při výpočtech spotřeby primární energie v budovách a způsob zpracování energetického certifikátu budovy ve smyslu směrnice 2002/91/ES Energy Performance in Buildings Directive.

Snižování energetické náročnosti budov je součástí udržitelného stavění a reflektuje ekonomické, sociální a enviromentální faktory udržitelného rozvoje společnosti. Pro stavební praxi to znamená zvýšení kvality provádění staveb a změn staveb s ohledem na jejich tepelně technickou kvalitu. Konference je určena projektantům, investorům, představitelům státní správy a místní samosprávy, dále majitelům a správcům bytového fondu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Auta
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný…
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Technologie
OLED, QLED a Smart TV. Jaké jsou nejlepší televizory roku 2017?
Jak (ne)funguje propojení počítače s mobilem ve Windows 10 Fall Creators Update?
Mladí Číňané soutěží ve virtuálním tleskání prezidentovi, mají na to aplikaci
Volby.cz byly pod „hackerským“ útokem, tvrdí Český statistický úřad
Nvidia dává opět ke grafikám zadarmo hru Destiny 2, podporuje takto GTX 1080 a 1080 Ti
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít