Letos s andělem. Cestovní kanceláře se zaměřují se na domácí pobyty - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Letos s andělem. Cestovní kanceláře se zaměřují se na domácí pobyty

,
Letos s andělem. Cestovní kanceláře se zaměřují se na domácí pobyty
Zdroj: Archiv

Retro dovolená či letní zelená dovolená v kraji žítkovských bohyní. Poptávka po letních pobytech v Česku roste a vznikají nové projekty orientující se na domácí zájezdy.

Zoufalé cestovní kanceláře stojí před krachem a prodejem tuzemských cestovních služeb se snaží z dramatické situace alespoň částečně vybruslit. „Domácí dovolená sice cestovní ruch nespasí, ale musíme se přizpůsobovat stavu, který tady je,“ uvádí Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří ČR. Zavřením hranic propadl cestovní ruch ze dne na den na nulu. Ochota cestovat bude i po uvolnění karanténních opatření růst jen pomalu.

Někteří klienti už ale po letní dovolené pokukují. „Zájem o pobyty v Česku je větší, kvůli momentální situaci ve světě pracujeme na rozšíření našich služeb a produktů po České republice, abychom tak mohli klientovi i nadále poskytovat dovolenou přesně podle jeho představ,“ říká Andrea Řezníková za společnosti Invia, která patří k největším prodejcům zájezdů.

Společnost Darkmay, která prodává zájezdy pro cestovní agentury, před dvěma týdny zprovoznila web zaměřený výhradně na domácí dovolenou. „Zájem o spuštění nového webu, který je zaměřený na česko-slovenskou dovolenou, je obrovský. Za první týden evidujeme desítky zájemců a předpokládáme, že tento trend bude pokračovat i v následujících týdnech,“ tvrdí Jan Duffek, jeden ze společníků Darkmay. Firma poskytne web na první rok zdarma, v případě zájmu o pokračování v následujících letech už ale zájemcům stránky zpoplatní.

Referent s borovičkou

Sázka na tuzemsko dopady krize jen zmírní. Průměrné útraty za dovolenkový pobyt v Česku jsou ve srovnání s těmi zahraničními třetinové a stejně tak spadnou i marže prodejců.…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?