Letní realitní přestupy: Matoušek zamířil ke Chrenkovi, nahradil ho Novák - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Letní realitní přestupy: Matoušek zamířil ke Chrenkovi, nahradil ho Novák

,
Letní realitní přestupy: Matoušek zamířil ke Chrenkovi, nahradil ho Novák
Zdroj: čtk

V realitní branži se během léta uskutečnily dva přestupy, které stojí za pozornost. Z developerské společnosti Lordship odešel Václav Matoušek řídit development a výstavbu do společnosti HB Reavis slovenského miliardáře Ivana Chrenka. Nahradí jej Rostislav Novák z Penty.

Václav Matoušek, který zahájil kariéru ve společnosti Skanska Property Czech Republic, bude mít na starosti aktivity zejména v Česku a podporovat rozvoj skupiny. Od roku 2015 řídil české a slovenské aktivity britské firmy Lordship, kde měl vyřešit prodej nebo odblokování některých klíčových projektů firmy. To se mu z valné většiny podařilo.

Do HB Reavis odešel Matoušek v době, kdy se po čtrnácti letech podařilo nastartovat výstavbu projektu Stromovka, u kterého hrozila mezinárodní arbitráž. Během jeho působení byla administrativní budova na pražských Příkopech naplněna nájemci jako Hamleys a DLA Piper, došlo k prodeji konceptu stop shopu v Hodoníně a kompletně pronajat byl druhý ve Frýdku Místku. Hotel v centru Prahy prošel restrukturalizací a byl pronajat německému řetězci a jako NYX hotel skončil u nového majitele – vietnamských vlastníků sítě Sportisimo.

Matouška střídá v Lordshipu Rostislav Novák, který přišel z Penty Investments. Tam měl v divizi Real Estate na starosti řízení retailových projektů Penty v Česku a na Slovensku. Mezi roky 2011 a 2013 pracoval jako generální manažer ve společnosti TK development.

Přečtěte si také:

Miliardový obchod. Star Capital Investments koupila dvě obchodní centra

Fond České spořitelny expanduje do Polska. Ve Varšavě koupil budovu za tři miliardy

Náměstí OSN čekají úpravy. Má se stát centrem Vysočan

Další akvizice CEFC. Od Penty koupila budovu u Florentina za 650 milionů


Ohodnoťte tento článek
Diskuze