Leo Express bude mít nového šéfa představenstva. Novotný starší vystřídá syna - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Leo Express bude mít nového šéfa představenstva. Novotný starší vystřídá syna

, čtk,
Leo Express bude mít nového šéfa představenstva. Novotný starší vystřídá syna
Zdroj: Archiv MF

Český dopravce Leo Express bude mít nového šéfa představenstva. Stane se jím Leoš Novotný starší, který v čele vedení nahradí svého syna Leoše Novotného mladšího. Ten zůstane řadovým členem představenstva. Leoš Novotný starší v minulosti vlastnil například potravinářskou firmu Hamé. Rodina Novotných navíc odkoupila podíl od minoritních akcionářů a drží 90 procent akcií firmy. Společnost v současnosti jedná o vstupu nového investora.

Novotný starší tak doplní neúplné představenstvo, ve kterém vedle Novotného mladšího zasedá jeho místopředseda a výkonný ředitel firmy Peter Köhler. „Těšíme se, že budeme čerpat z jeho bohatých podnikatelských zkušeností. Novotný přichází především proto, že chce firmu ještě více podporovat,“ řekl webu E15.cz Köhler. Podle něj má Novotného jmenování do čela představenstva v pátek potvrdit valná hromada společnosti.

Novotný starší řekl, že chce firmě pomoci s další expanzí. „Díky liberalizaci železnice se v Evropě nyní hraje o 22 miliard eur (561,4 miliardy korun). To je příležitost pro opravdu velké hráče, kteří se nebojí investovat velký kapitál a počítají s delší návratností vložených investic. Leo Express takovým hráčem je,“ uvedl.

Společnost zároveň jedná o vstupu nového strategického partnera. Hotovo by mělo být do konce prvního čtvrtletí příštího roku. „Jedná se nadnárodní společnost působící v železničním prostředí. Partner nepřevezme majoritu, ale přinese významný kapitál, který bude využit pro nákup dalších vlaků,“ řekl Sedlařík.


Rezavé dráhy: na opravu kolejí a nádraží budou chybět desítky miliard korun

 Nádraží, ilustrační foto


V prvním čtvrtletí zároveň vznikne nový post ve vedení firmy. Nový výkonný ředitel by se podle Sedlaříka měl soustředit na restrukturalizaci a další rozvoj podniku.

Novotný starší v minulosti už působil v dozorčí radě firmy. Tu současnou nově povede poradce Novotného staršího právník Stanislav Knotek. Radu dál doplní dcera Leoše Novotného staršího Veronika Kvěch a právník Leo Expressu Martin Stříbrný.

Leo Express přepravil v prvním pololetí letošního roku 1,25 milionu cestujících, meziročně zhruba o půl milionu více. Obrat společnosti činil téměř půl miliardy korun, což je meziroční nárůst asi o 185 milionů korun. V roce 2018 společnost vykázala zisk 2,5 milionu korun a poprvé od svého vzniku se dostala ze ztrátového hospodaření.

Dále čtěte:

Dejvické monopoly. Trať na letiště vábí developery a trápí obyvatele

Česká nádraží a koleje jsou v exekuci. Kvůli pár desítkám tisíc

Výkres za 40 miliard. Plán stavby trati na letiště je hotov a zásadně změní tvář Prahy

Po miliardové opravě do haly zatéká. Hlavní nádraží čeká další rekonstrukce

Rekonstrukce haly hlavního nádraží se SŽDC prodražila. Účet je o 127 milionů vyšší

Ohodnoťte tento článek
Diskuze