Lendu spojuje podnikatele a investory - Euro.cz

Přihlášení

Lendu spojuje podnikatele a investory

, Barbora Košňarová,
Lendu spojuje podnikatele a investory
Zdroj: Lendu
Komerční sdělení

Hledáte rychlé peníze na provoz vašeho podnikání nebo potřebujete financovat nákladnější zařízení do vaší firmy, a banka stále otálí s poskytnutím úvěru? Pak je tady Lendu – rychlé peníze pro podnikatele podnikající alespoň jeden rok.

Projekt Lendu vznikl jako partnerství trhu půjček Bondster a poskytovatele úvěrů Acema. Hlavním cílem bylo předejít nedostatkům, které moderní P2P půjčky přinášely. Standardně totiž při žádosti o úvěr prostřednictvím platformy představíte investorům svůj záměr a oni se pak na váš úvěr skládají. Problémem tohoto řešení je doba, po kterou musíte čekat, než najdete dostatečný počet investorů a získáte peníze. Navíc je s přípravou hezké prezentace a čísel pro investory spojená náročná administrativa a čas.

V rámci Lendu tyto nevýhody odpadají. Na stránkách Lendu.cz vyplníte během pár minut žádost a do 48 hodin budete vědět, jestli úvěr získáte. Poskytovatel úvěru, společnost Acema, váš záměr rychle posoudí, a navíc si bez zajištění nemovitostí můžete zažádat až o 15 milionů korun. Jakmile je úvěr vyřízený, směřuje na trh půjček Bondster, kde si jej mohou rozebrat investoři a podílet se tím na úrokovém výnosu dané půjčky. Úroky z úvěru přitom začínají na 4,99 %.

Pro investory se naopak nabízí způsob, jak při dnešních nízkých úrocích na dluhopisech i spořicích účtech rozumným způsobem zhodnotit svoje úspory. Stačí si na trhu Bondster zvolit projekt, který jim dává smysl podpořit.

V minulosti podobným způsobem financovali své podnikatelské záměry i mezi firmami známá jména. Leo Express přes Lendu získal úvěr 10 milionů a investoři jej takřka celý financovali během deseti dnů. Obdobným způsobem si stejnou částku na rozvoj vinných sklepů půjčila společnost Chateau Lednice Group. Úvěr na nákup strojů a rozšíření kapacit využila také společnost Čokoláda Maršál. Tyto firmy dokazují, že existuje alternativa k bankovnímu financování. Lendu je moderní způsob financování pro malé a střední podnikatele.