Lékařská fakulta Ostravské univerzity obhájila akreditaci

29. července 2011, 14:40 - MediaFax
29. července 2011, 14:40

Lékařské fakultě Ostravské univerzity se podařilo úspěšně obhájit akreditaci, kterou jí Akreditační komise udělila loni na jaře. Agenturu Mediafax o tom v pátek informovala mluvčí univerzity Eva Kijonková.

Logo: LF Ostravská Univerzita

Letos musela fakulta, jak bylo předem stanoveno, projít procesem potvrzujícím její statut a předložit komisi rozsáhlou kontrolní zprávu,“ uvedla Kijonková.

Zpráva obsahovala zhruba 630 stran a odpovídala na vše, co komise požadovala k zajištění výuky pro první, druhý a také již třetí ročník studia všeobecného lékařství. Předkládali jsme vše včetně konkrétních rozvrhů, technického i personálního zajištění výuky, vědeckých a výzkumných aktivit,“ vysvětlil rektor Ostravské univerzity Jiří Močkoř.

Akreditační komise, jak doplnil, se chce zabývat i obsazením vedoucích míst na klinikách Fakultní nemocnice v Ostravě, která je partnerem lékařské fakulty v procesu vzdělávání mladých lékařů i zdravotníků nelékařských oborů.

Lékařská fakulta Ostravské univerzity tedy podle Kijonkové pracuje dobře. Celkově na ní studuje zhruba 1100 studentů. Na všeobecném lékařství je 101 studentů. Letos se na fakultu hlásilo 2928 lidí, loni to bylo 1800. Na všeobecné lékařství bylo letos 800 přihlášených, to je o zhruba 100 více než loni.

Na celou fakultu ale můžeme vzít pouze zhruba 500 nastupujících do prvních ročníků, na lékařství z toho opět zase přibližně 100 lidí,“ upřesnila proděkanka pro studium a celoživotní vzdělávání Lékařské fakulty Ostravské univerzity Ivona Závacká.

Lékařské studium v Ostravě navazuje na tradici Fakulty zdravotnických studií, která byla předchůdkyní Lékařské fakulty. Fakulta je proto úspěšná v řadě oblastí. Rozbíhají se projekty pro vědu a výzkum. Letos se mimo jiné uskutečnily dvě významné konference Česko-slovenská I. studentská vědecká konference Lékařské fakulty Ostravské univerzity a Konference s mezinárodní účastí Globální problémy veřejného zdravotnictví 2011.

Ze zajímavých dokladů úspěšného rozvoje stojí podle Kijonkové určitě za zmínku také ocenění projektu, během kterého vznikla unikátní učební pomůcka – trenažéry pro budoucí pracovníky složek integrovaného záchranného systému, tedy především policisty, hasiče a zdravotnické záchranáře. Jde o společný projekt Ostravské univerzity, Fakultní nemocnicí v Ostravě, Policie ČR a Městské policie v Ostravě. Financuje se mimo jiné z prostředků Evropské unie.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Auta
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných…
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Kam se poděl Natural 95 a běžná nafta? Nikam, teď se značí E5 a B7
Technologie
Objevil se první dvoujádrový Ryzen, vzorek mobilního čipu s GPU Radeon Vega 3
Samsung udělá z mobilů ještě lepší počítače. Na Galaxy S8 a Note8 poběží Linux
Nejlepší protipirátská ochrana Denuvo padla. Cracky vznikají ještě v den vydání her
Podle výrobců grafik ještě těžní mánie nekončí, vydrží prý minimálně do konce roku
Tip: Jak odložit instalaci Windows 10 Fall Creators Update na pozdější dobu?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít